21:17

1403/03/08

امضای قرارداد احداث ۱۵ ایستگاه شارژ خودرو برقی بین شهرداری و مپنا

قرارداد احداث 15 ایستگاه شارژ خودرو برقی، روز دوشنبه نهم مرداد 1402 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به امضای شهرداری تهران و شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) رسید.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، در این مراسم که در محل وزارت صمت و با حضور «عباس علی آبادی» وزیر صمت، «علیرضا زاکانی» شهردار تهران، «مصطفی چمران» رئیس شورای اسلامی شهر تهران، «جلال بهرامی» معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، «محمدحسین رفان» مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، «منوچهر منطقی» معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت و حمیدرضا طهوری، مشاور عالی وزیر کشور برگزار شد، قرار داد احداث 15 ایستگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت برقی در 15 نقطه از تهران به امضا رسید.

مطابق با این قرارداد، شرکت مکو متعهد شد 73 دستگاه شارژر خودرو برقی را در 15 نقطه مورد توافق طرفین در تهران نصب و راه اندازی کند. از این تعداد 23 شارژر DC (شارژ سریع) و 50 عدد شارژر AC است که از هفته دولت در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.خو

لازم به ذکر است که این قرارداد، فاز اول قرارداد توسعه زیرساخت شارژ خودروهای برقی در کلانشهر تهران است و در فاز های دوم و سوم که تا پایان سال اجرایی خواهد شد، جمعا 5هزار شارژ خودرو برقی تولید شده در شرکت مکو، در پایتخت نصب خواهد شد.

مطابق با نظر کارشناسان و با توجه به تحقیقات صورت گرفته، حدود 80 درصد از آلودگی هوای شهر تهران، از منابع متحرک نشئت می گیرد و برقی سازی حمل و نقل شهری، یک از راهکارهای کارآمد در خصوص کاهش آلودگی هوا در این کلانشهر است.

گفتنی است شهرداری تهران در دوره مدیریت جدید خود، با رویکرد استفاده از ظرفیت های داخلی قدم به مسیر گسترش حمل و نقل برقی در کلانشهر تهران نهاده است و در این راستا همکاری گسترده خود با گروه مپنا و شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) را ادامه می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *