10:23

1402/12/08

انتقال پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام(ره) برای مسیرها و هواپیماهای خاص است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: انتقال پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی (ره) برای برخی از مسیرهای طولانی و هواپیماهای پهن پیکر در جهت کاهش استهلاک انها است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از خانه ملت، اقبال شاکری در رابطه با احتمال انتقال برخی از پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: این امر موضوع جدیدی نبوده و در سالهای گذشته نیز در شورای شهر تهران مطرح شده و در رابطه با پروازهای طولانی با هواپیماهای پهن پیکر است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هواپیماهای پهن پیکر علاوه بر پروازهای داخلی، پروازهای خارجی هم دارند و به گفته بسیاری از متخصصان صنعت هوایی، اگر هواپیماها برای پروازهای خارجی از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه بین المللی حضرت امام (ره) بروند، این جا به جایی یک سیکل پروازی محاسبه شده که در عمر هواپیما بسیار موثر بوده و آن را کاهش می‌دهد که البته استدلال درستی است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس در رابطه با صحبت‌های رئیس سازمان هواپیمایی کشور در خصوص اینکه “صاحب کارخانه هواپیماسازی شدیم”، خاطرنشان کرد: خوشبتخانه در حوزه های مختلف فناوری و تکنولوژی به سطوح بسیار خوبی رسیدیم و در برخی صنایع مانند پزشکی، دفاعی، ساخت توربین و ژنراتور، کشتی‌سازی، واگن‌سازی و… موفقت‌های بسیاری کسب کردیم. لذا در این حوزه هم در صورت حمایت می‌توانیم موثر باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: شرکت‌های دانش بینان در سطوح خدمات بسیار عالی فعالیت می‌کنند، در سطوح متوسط صنعتی نیز ورود قابل قبولی داشتند و باید آنها را کمک و هدایت کنیم تا برای ورود به صنایع بزرگ نیز جسارت و شجاعت داشته باشند.

وی تاکید کرد: برای توسعه صنعت هواپیما سازی باید مقیاس اقتصادی آن را هم در نظر بگیریم تا صرفه اقتصادی داشته باشد و قبل از تولید، سفارش های مربوطه را از بخش های مختلف داخلی دریافت و بستر توسعه آن را نیز فراهم کنیم. ساخت هواپیما در کشورمان در مراحل ابتدایی بوده و باید به سمت تجاری سازی و توسعه حرکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *