20:29

1403/03/08

اندونزی: تا سال ۲۰۲۶ خودروهای برقی می‌ سازیم

وزیر هماهنگ کننده امور دریانوردی و سرمایه گذاری اندونزی به تازگی اعلام کرده است این کشور تا سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ با همکاری شرکتی چینی خودروهای برقی را بومی سازی می کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، لوهوت بینسار پاندجایتان وزیر هماهنگ کننده امور دریانوردی و سرمایه گذاری اندونزی روز پنج شنبه در مجمعی اعلام کرد این کشور در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ خودروی برقی بومی خواهد داشت.

پاندجایتان تاکید کرد که بسیاری از شرکت های تولیدکننده نیمی از وسایل نقلیه برقی جهان به اندونزی تمایل نشان داده اند.

«جیلی» یکی از شرکت های بین المللی نسبت به توسعه خودروهای برقی در اندونزی علاقه نشان داده است. این شرکت یکی از برترین تولیدکنندگان وسایل نقلیه الکتریکی در چین به شمار می رود.

پانداجیان گفته است این کشور ماه ها پیش با «جیلی» گفت و گو کرده و دو روز پیش پیشنهاد انجام پژوهش مشترکی برای بومی سازی خودروهای برقی در اندونزی دریافت کرده است.

به گقته این وزیر، شرکت «جیلی» از انجام پژوهش مشترک با اندونزی استقبال می کند.

وی افزود درباره پیشنهاد «جیلی» به جوکو ویدورو رئیس جمهوری اندونزی گزارش داده است و ایشان نیز از این طرح استقبال و آن را تایید کرده است.

وی تاکید کرد درحال حاضر درباره مسائل فنی گفت و گو می کنند و رئیس جمهوری با آن موافقت کرده است.

به گفته پاندجایتان اکنون بهترین فرصت اندونزی برای بومی سازی خودروهای الکتریکی است زیرا کنار گذاشتن وسایل نقلیه معمول و روی آوردن به وسایل نقلیه برقی با سرعت زیادی در حال انجام است و شاخص سهام فروش خودروهای برقی نیز درحال عبور از نقطه بحرانی خود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *