21:21

1403/04/26

اولین خط تولید انبوه اتوبوس‌های برقی افتتاح شد

پس از گذشت قریب به دو سال از رونمایی اولین اتوبوس برقی داخلی، صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت نخستین خط تولید انبوه اتوبوس تمام برقی در کشور با ظرفیت تولید سالانه ۴٠٠٠ دستگاه در ایران‌خودرو دیزل افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایسنا، صبح امروز (سه‌شنبه هفتم آذر ماه)، در محل گروه صنعتی ایران‌خودرو دیزل، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو)، مدیران عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو و ایران‌خودرو دیزل، شهردار استان کرج و… خط تولید انبوه اولین اتوبوس تمام برقی، افتتاح شد.

اواخر اسفند ماه سال گذشته بود که اتوبوس برقی ایران‌خودرو دیزل رونمایی شد؛ پروژه اتوبوس برقی ایران‌خودرو دیزل که بر اساس استراتژی‌های کلان گروه صنعتی ایران خودرو و بر پایه اتوبوس شهری آتروس توسعه یافته، با نام تجاری ای-آتروس (e-Atros) معرفی شد؛ این اولین اتوبوس برقی، مطابق با استانداردهای بین‌المللی و فناوری‌های روز جهان به تولید رسیده و به عنوان پرقدرت‌ترین اتوبوس برقی ساخت داخل و با بالاترین ظرفیت باتری، به بازار حمل‌ونقل عمومی کشور معرفی شد.  

پس از حدود ٢٢ ماه از گذشت اولین اتوبوس برقی رونمایی شده، امروز (٧ آذر ماه ١۴٠٢) خط تولید انبوه اتوبوس برقی ای-آتروس (e-Atros) ایران‌خودرو دیزل با ظرفیت تولید سالانه ۴٠٠٠ دستگاه افتتاح و آماده بهره‌برداری شد؛ برای تولید این محصول، از سالن‌های تولید اتوبوس دیزلی آتروس با تجهیز برخی ابزارهای مخصوص برای نصب باتری، موتور و نصب اتصالات برقی استفاده شده است.

با توجه به امضای تفاهم‌نامه تامین و تحویل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برقی آتروس به وزارت کشور در سال جاری، تا پایان امسال ۱۰۰ دستگاه از این محصول تولید خواهد شد.

گفتنی است که بر اساس قرارداد خرید اولین اتوبوس برقی آتروس توسط شهرداری استان کرج، حمل و نقل این استان، دارای اولین اتوبوس تمام برقی در کشور خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *