06:41

1403/04/31

اولین سری خودرو کراس‌اور DL۵ پارس خودرو به مشتریان تحویل داده شد

اولین سری خودرو کراس‌اور DL۵ پارس خودرو، ‌ تحویل ثبت‌نام کنندگان شد و در حاشیه این مراسم تاکید شد که مونتاژ این خودروی به روز و کیفی به زودی در شرکت پارس خودرو آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از سایپا، محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مراسم تحویل اولین سری خودرو کراس اور DL۵ پارس خودرو به مشتریان، با بیان اینکه گروه سایپا در ۲۳ ماه اخیر برنامه جامعی تدوین کرده است که مسائل زیست محیطی و گسترش پلتفرم‌های برقی در آن جایگاه ویژه‌ای دارند، گفت: با عرضه محصولات به روز و کیفی و ارایه خدمات پس از فروش مناسب، ‌ سعی داریم اعتماد مشتریان را به نحو مطلوب، پاسخگو باشیم.

او با تاکید بر اینکه در راستای کنترل بازار، ارتقای محصولات جاری و به خصوص افزایش رقابت‌پذیری، ‌ واردات و مونتاژ خودروهای وارداتی در دستور کار قرار گرفت، ‌ اذعان داشت: در فاز نخست، ‌ خودرو DL۵ به صورت تمام وارداتی به مشتریان تحویل داده شد و در فاز دوم، قرار است خودروی یاد شده همراه با داخلی‌سازی، ‌ مونتاژ و به بازار عرضه شود. بر این اساس اولین قطعات آن در حال ورود به ایران است و خطوط تولید این محصول در شرکت پارس خودرو در حال آماده‌سازی است.

او با اشاره به اینکه گروه خودروسازی سایپا، همکاری و شراکت قدیمی خود با شرکت خوشنام چین به نام چانگان را دوباره آغاز کرده است، ‌ گفت: تولید تیپ‌های مختلف چانگان در دستور کار گروه سایپا قرار گرفته است، بدین جهت خودرو CS۵۵ پلاس در سایپا، ‌ چانگان CS۳۵ پلاس در شرکت پارس خودرو و CS۱۵ نیز در یکی از شرکت‌های بن رو یا کاشان تولید و عرضه خواهد شد.

تیموری با اشاره به تولید و عرضه خودروهای برقی و هیبرید برای شهرهای بزرگ که آلایندگی دارند، خواهد بود، گفت: ضمن آنکه تولید خودروهای برقی در دستور کار سایپا قرار گرفته، ‌ نمونه‌های جدید خودروهای برقی وارد ایران شده است. بدین جهت خودروهای تمام برقی برای سیستم حمل و نقل عمومی و به عنوان تاکسی (تحویل سازمان تاکسیرانی) ‌ عرضه خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: برای خودروی جدید آریا(هیبرید برقی و تمام برقی) در حال انجام استانداردهای نهایی هستیم و امیدواریم اوایل تابستان سال آینده تولید انبوه این خودرو انجام شود.

گفتنی است، گروه خودروسازی سایپا، از اولین مجموعه‌های است که بعد از آزادسازی واردات خودرو به کشور، اقدام به واردات محصولات جدید کرده است. بر این اساس در فاز اول ۸۰۰ دستگاه خودرو DL۵ پارس خودرو (بدون تاخیر و دقیقا در ٣٠ روز کاری و طبق تعهد قبلی) آماده تحویل به مشتریان است و در فاز دوم ۲ هزار خودرو DL۵ مونتاژ و تحویل داده می‌شود. کراس‌اور DL۵ دارای یک موتور ١.٥ لیتری توربوشارژ ٤ سیلندر به قدرت ١٤٤ اسب بخار است. همچنین این موتور می‌تواند تا ٢١٥ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *