10:22

1402/12/08

ایران‌ایر در لیست واگذاری‌ها قرار گرفت

در نشست هیأت واگذاری، واگذاری شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران به اتاق تعاون مطرح و مقرر شد ظرف ۲ ماه اقدامات مربوط به تفکیک وظایف حاکمیتی و تصدی گری انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از مهر، چهارصد و هفتمین جلسه هیأت واگذاری در تاریخ ۲۲ آبان امسال به ریاست سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار و مصوبات آن در ۶ آذر ۱۴۰۲ به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شد.

در این نشست مقرر شد ۷۳.۴۸ درصد از سهام شرکت «مجتمع صنعتی اسفراین» وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ای درو) از طریق عرضه اولیه بخشی از سهام این شرکت یا از طریق مذاکره واگذار شود.

همچنین ۱۰۰ درصد سهام شرکت ساختمانی و تاسیساتی ساراتل ایران وابسته به سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از طریق مزایده عمومی به قیمت پایه هر سهم با بیش از ۲ میلیون و ۴۵۷ هزار تومان عرضه می‌شود.

در این جلسه پیشنهاد واگذاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به اتاق تعاون از طریق اجاره مطرح و مقرر شد ظرف ۲ ماه آماده سازی و تفکیک وظایف حاکمیتی و از تصدی‌گری با همکاری وزارت صمت و سازمان خصوصی سازی انجام شود

از دیگر موارد مطروحه این جلسه، درج عنوان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در فهرست موارد مشمول واگذاری (مطرح شده در نشست ۲۰ شهریور هیأت واگذاری) بود و بر تصمیم جلسه یادشده تأکید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *