22:26

1403/03/08

بازگشایی محورهای مسدود شده بر اثر سیل در نقاط سیل زده کشور

به کارگیری همه ظرفیت های راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود شده بر اثر سیل

مدیرکل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: در پی بارش باران در روزهای اخیر و وقوع سیل در برخی استان ها، همه ظرفیت های راهداری برای بازگشایی محورهای مسدود به کار گرفته می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، غلامعباس بهرامی نیا، مدیرکل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، با بیان این که در بارش های اخیر طی روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین در کشور، ۱۴ استان درگیر بارش باران هستند، گفت: ۳۰۸۶ نفر روز راهدار و ۲۵۴۷ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری، مشغول فعالیت اند.

بهرامی نیا افزود: در مدت یادشده، ۲۶ مسیر غیر شریانی و ۴ محور شریانی مسدود شده است و راهداران در تلاش هستند که این مسیرها را بازگشایی کنند.

به گفته وی محورهای شریانی، گشت-سراوان، بندر خمیر-بندربنگه، نیکشهر-چابهار و ایرانشهر -زهکلوت هستند، همچنین ۵۱۸ محور روستایی شامل ۲ هزار روستا مسدودند.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، بهرامی نیا با اشاره به این که تاکنون بیش از ۳۸۰ مترمکعب عملیات ریزش برداری در سطح محورهای کوهستانی انجام شده است، گفت: بیشترین عملیات ریزش برداری مربوط به استان های کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان لارستان است.

مدیرکل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان با بیان این که شدت بارش ها افزایشی بوده است، گفت: بارش باران در استان های هرمزگان، کرمان به ویژه جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، ایرانشهر، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، خراسان رضوی، یزد، بوشهر خراسان جنوبی، چهارمحال وبختیاری و آذربایجان شرقی دارای شدت قابل توجهی بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *