21:59

1403/03/08

برقراری روزانه ۲ پرواز برای حجاج توسط «هما»

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» از اختصاص حدود ۷ ایستگاه پروازی به این مجموعه برای جابه‌جایی زائران بیت الله الحرام خبر داد و گفت: طبق درخواست سازمان حج و زیارت روزانه دو پرواز توسط «هما» به سرزمین وحی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، شمس الدین فرزادی پور با اشاره به برنامه‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» برای عملیات پروازهای حج عمره امسال اظهار کرد: طبق برنامه و تکالیفی که سازمان حج و زیارت بر عهده هواپیمایی جمهوری اسلامی قرار داده است، وظایف خود را انجام می‌دهیم که بر این اساس حدود ۷ ایستگاه پروازی به «هما» واگذار شده‌است.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» ضمن اعلام آمادگی کامل برای انجام سفرهای حج و جابه‌جایی مسافران به سرزمین وحی گفت: علاوه بر انجام مذاکرات و برگزاری جلسات با سازمان‌ها و مراجع ذیربط در خصوص انجام سفرهای حج، با کشور عربستان نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده‌است.

وی تعداد ناوگان مورد نیاز برای ارائه خدمات به زائران را منوط به اعلام‌نظر سازمان حج و زیارت دانست و گفت: این سازمان در مذاکرات فی ما بین با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، درخواست انجام روزانه دو پرواز را داشته است اما امکان تغییر و افزایش تعداد پروازهای ویژه سفرهای حج نیز وجود دارد.

فرزادی پور با بیان اینکه حداکثر وزن مجاز بار مسافر ۳۰ کیلوگرم تعریف شده‌است، از زائران پروازهای حج درخواست کرد با رعایت قوانین، مجموعه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» را در انجام پروازهای ویژه حج عمره امسال همراهی کنند.

گفتنی است، عملیات حج عمره از ۱۳ دی همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) آغاز می‌شود و تا ۲۸ اسفند ماه ادامه می‌یابد که در این بین فرودگاه‌های مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، ساری، یزد، بندرعباس، اهواز، کرمان و زاهدان و فرودگاه بین المللی امام‌خمینی (ره) بعد از ۹ سال وقفه، امسال در خدمت مسافران سرزمین وحی خواهند بود. همچنین ۶۲ هزار زائر در عملیات حج عمره امسال به سرزمین وحی با اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت هزار تا هزار و ۱۰۰ نفر مشرف می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *