03:33

1403/03/08

برنامه خرید ۱۰۰ اتوبوس برقی در ۱۴۰۳ توسط شهرداری اصفهان

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به وضعیت اتوبوس های برقی در این کلان شهر گفت: اقدامات فنی مربوط به خرید اتوبوس برقی انجام شده است و خرید ۱۰۰ دستگاه آن در برنامه سال جاری شهرداری است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایمنا، حسین حق شناس اظهار کرد: برای اجرای ایده ها و محصولاتی که در رویداد دانش بنیان در سطح شهر بود، برنامه ریزی شده که تعدادی از برنامه ها مربوط به تجهیزات زیرمجموعه شهرداری است.

وی افزود: شهرداری برای خرید واگن های مترو و اتوبوس برقی برنامه ریزی انجام داده و از طریق تعامل با شرکت کننده ها و تولیدکنندگان داخلی که در این حوزه فعالیت می کنند و با بودجه هایی که پیش بینی شده، برای اضافه شدن واگن های مترو، تعمیرات تجهیزات مترو و اتوبوس برقی و خرید اتوبوس برقی اقدام می کند.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با بیان اینکه بخشی از برنامه ها با مشارکت مردم انجام می شود که چند طرح برای این منظور وجود دارد، افزود: شهروندان می توانند برای خرید وسایل نقلیه برقی از جمله موتورسیکلت برقی، اسکوتر برقی، دوچرخه های برقی و معمولی اقدام کنند، چراکه در این راستا با بانک قرض الحسنه مهر ایران توافق شده است تا طرح سال گذشته بر اساس نظرسنجی ها و بازخوردها اصلاح شود.

وی ادامه داد: بر اساس بخشنامه ابلاغی، سطح تسهیلات وام افزایش پیدا می کند و از تعدادی تولیدکنندگان که شناسایی شده اند، حمایت می شود تا مردم می توانند با استفاده از تسهیلات بانک مهر آن ها را خریداری کنند.

حق شناس با اشاره به تسهیلات اشتراکی تصریح کرد: ایستگاه هایی در سطح شهر برای اجاره دوچرخه و اسکوتر برقی در نظر گرفته می شود، همچنین پارکینگ هایی در ایستگاه های مترو و بی آرتی قرار دارد که نمونه هایی از آن راه اندازی شده است و شهروندان می توانند دوچرخه را در آن پارکینگ ها پارک کنند و از وسایل حمل ونقل همگانی استفاده کنند.

وی با اشاره به فراهم بودن شرایط تبدیل تاکسی های معمولی به برقی گفت: رانندگان تاکسی که تمایل دارند خودروهای خود را به برقی تبدیل کنند، می توانند با استفاده از تسهیلاتی که تعلق می گیرد، تاکسی های برقی که مجوز و تاییدیه کمیته فنی دارد را خریداری کنند.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان تاکید کرد: برای محل های شارژ تاکسی های برقی دو قرارداد، برای احداث دو ایستگاه شارژ منعقد شده است، سپس بر اساس بازخوردها بر توسعه آن ها کار می کنیم، این دو ایستگاه برای شارژ خودرو، تاکسی و موتورسیکلت های برقی است، همچنین شارژهای کوچک تر در پارکینگ ها جانمایی می شود که برای موتورها و خودروهای برقی، همچنین اسکوتر و دوچرخه استفاده می شود.

حق شناس با اشاره به وضعیت اتوبوس های برقی در شهر اصفهان افزود: تمام کارهای فنی خریداری اتوبوس برقی انجام شده است و خرید ۱۰۰ دستگاه آن در برنامه سال جاری شهرداری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *