22:15

1403/03/08

برگزاری سومین نشست سه‌جانبه ایران، هند و روسیه/ تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب بررسی می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از برگزاری سومین نشست سه‌جانبه ایران-هند و روسیه با هدف تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب با حضور مقامات کشورهای مختلف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «علی اکبر صفایی» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بیان برخی جزئیات نشست هم‌اندیشی سه‌جانبه ایران-هند-روسیه گفت: در ادامه تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در یک سال گذشته برای رونق اقتصادی و تجارت با کشورهای همسایه، جلسه سه جانبه در سطح عالی بین کشورهای روسیه، ایران و هند در کشور روسیه برگزار شد.

صفایی گفت: متعاقب آن، جلسه سه جانبه دیگری در کشور هند برگزار شد و امروز نیز سومین نشست در ایران برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: در سومین نشست هم‌اندیشی تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب بررسی می‌شود. در این نشست علاوه بر مقامات عالیرتبه روسیه و هند، سفرای مختلف کشورهای حوزه خلیج فارس، دریای‌عمان و شرق دریای خزر در این همایش حضور دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی هدف از این نشست سه جانبه را افزایش ترانزیت کالا عمدتا بین کشورهای هند و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، دریای‌ عمان و کشورهای شاخه غربی و شرقی دریای خزر عنوان کرد.

صفایی خاطرنشان کرد: مذاکرات فراوانی در طول یک سال گذشته انجام شد که  در این رابطه توانستیم به موافقت‌نامه‌های جدی برای سرمایه‌گذاری دست یابیم.

وی افزود: برخی از موافقت نامه‌ها در حال تبدیل شدن به قرارداد است و موارد اجرایی در مدل‌های مختلف حمل و نقلی از جمله فعالیت های کشتیرانی برنامه‌ریزی شده است.

گفتنی است در این نشست، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، مقامات روسیه و هند و سفرای کشورهای حوزه دریای‌خزر، خلیج‌فارس و دریای عمان حضور دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *