17:16

1403/02/01

برگزاری نشست تبیین و تشریح تحقق سیاست‌های کلی سند توسعه دریامحور در بندر امیرآباد

نخستین نشست تبیین و تشریح تحقق سیاست‌های کلی سند توسعه دریامحور ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در بندر امیرآباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمدعلی موسی پور، مدیرکل بندر و دریانوردی امیرآباد، در نخستین نشست تبیین و تشریح تحقق سیاست‌های کلی سند توسعه دریامحور ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با تاکید بر ایجاد دبیرخانه کارگروه توسعه دریامحور منطقه شمال کشور در بندر امیرآباد و حضور فعال این بندر در کارگروه رشد بهره‌وری استان، گفت: اجرای اسناد بالادستی، تقسیم کار و مدیریت کارآمد دریا با عضویت دستگاه‌های متولی، از کارکردهای اصلی این کارگروه خواهد بود.

وی دستیابی به اقتصاد پایدار و دو برابر شدن نرخ رشد اقتصادی در حوزه فعالیت‌های دریا طی ۱۰ سال آینده را از نتایج اجرای سیاست‌های کلی توسعه دریامحور عنوان کرد و احداث دهکده لجستیک، توسعه صنایع دریامحور و شناسایی و فعال‌سازی مشاغل دریامحور توسط دستگاه‌های اجرایی متولی را از جمله راهکارهای راهبردی در تحقق این امر برشمرد.

موسی‌پور با اشاره به شناسایی رشته‌های علمی دریایی با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌های استان در جهت تأمین و ارتقای سرمایه انسانی و مدیریت متعهد توسعه دریامحور، ایجاد دانشکده دریایی را یکی از راهکارهای کاربردی در اجرایی کردن بند ۶ سیاست ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *