19:47

1403/04/26

برگزاری نهمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق بازرگانی تهران

نهمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق بازرگانی تهران پیش از ظهر سه شنبه 5 دی ماه 1402 برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، این کمیسیون با حضور اعضای هیات نمایندگان تهران، نمایندگان تشکل ها و انجمن های تخصصی عضو کمیسیون و جمعی از فعالان و کارشناسان و اصحاب رسانه حوزه حمل و نقل به ریاست دکتر پیمان سنندجی در محل اتاق بازرگانی تهران تشکیل جلسه داد.

در این نشست گزارش نخستین همایش حمل و نقل و توسعه اقتصادی مطرح و اعضای کمیسیون به عنوان متولی برگزاری این همایش گزارش های مرتبط با رویداد مذکور را ارائه کردند.

در ادامه، اعضای کمیسیون درباره کمیته های زیربط بحث و تبادل نظر کردند. کمیته های مورد بحث شامل؛ کمیته تعامل و مشارکت اعضاء، کمیته فعالیت های علمی و پژوهشی، کمیته بررسی قوانین و مقررات، کمیته ترانزیت و کمیته هوشمندسازی است که مقرر شد اعضاء و متخصصان در این کمیته ها عضو شده و به فعالیت بپردازند. همچنین رئوس و اهداف کمیته های مذکور و برنامه عملیاتی آنها در 2 سال آینده ارائه شد.

بحث و بررسی درباره گزارش معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در زمینه هوشمندسازی صنعت حمل و نقل – چالش ها و فرصت ها – بخش دیگری از دستور کار این نشست بود.

در ادامه برنامه های پنجمین همایش اقتصاد دریا محور که 23 و 24 بهمن ماه 1402 با محوریت کریدور شمال – جنوب برگزار می شود توسط دکتر پل مه دبیر انجمن کشتیرانی ارائه و مورد بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت.

در پایان این نشست، گزارش معاونت اقتصادی اتاق تهران در زمینه بودجه 1403 و پیامدهای آن بر صنعت حمل و نقل طرح و درباره آن بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید نکات و اصلاحات پیشنهادی اتاق و کمیسیون حمل و نقل اتاق به نمایندگان مجلس منعکس شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *