23:28

1403/02/31

بیمه مرکزی و پیگیری رفع تعلیق ایران از سیستم بیمه کارت سبز

بیمه مرکزی ایران می گوید در جهت رفع تعلیق ایران از سیستم بیمه بین المللی کارت سبز بیمه اقدام کرده است.

در حالی که رانندگان کامیون های ترانزیت از تعلیق عضویت ایران در سیستم بیمه بین المللی کارت سبز بیمه از ابتدای سال جدید میلادی ابراز نگرانی می کنند، بیمه مرکزی ایران می گوید در جهت رفع این مشکل اقدام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، پیگیری های خبرنگار ما نشان می دهد، برای رفع این مشکل یکی از اقدامات صورت گرفته تئسط بیمه مرکزی، انتقال مسئولیت ها به دفتر ایرانی کارت سبز است.

در ادامه دفتر مذکور برای الحاق موسسه به عنوان دفتر ملی داخلی به سیستم بین المللی کارت سیز معرفی می شود و اقدامات لازم برای برقراری ارتباط برخط و برنامه ریزی برای اعزام هیئت ایرانی برای مذاکره با شورای دفاتر کارت سبز صورت می گیرد تا فرآیند رفع تعلیق عضویت ایران در سیستم بیمه بین المللی کارت سبز انجام شود.

رانندگان کامیون فعال در بخش ترانزیت کالا می گویند اگر مشکل تعلیق ایران از سیستم بیمه بین المللی کارت سبز هرچه زودتر انجام نشود، کامیون های ایرانی عملا از چرخه فعالیت ترانزیتی باز خواهند ماند زیرا کشورهای اروپایی به ناوگان فاقد کارت سبز اجازه تردد در خاکشان را نمی دهند و آنان را به کشور مبدا برمی گردانند.

به گفته آنان، پایان مهلت صدور بیمه سبز توسط شرکت بیمه ایران در پایان سال جاری میلادی و عدم امکان صدور بیمه سبز از سال بعدی میلادی مشکل بسیار بزرگی برای تردد ناوگان ایرانی در مسیرهای بین المللی است.

راندنگان ترانزیت می گویند دلیل تعلیق عضویت ایران از سیستم بیمه سبز نیز تحریم کشورمان و عدم امکان پرداخت حق عضویت ایران در شورای دفاتر کارت سبز به علت تحریم های سخت گیرانه بانکی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *