14:06

1403/03/29

تا سال آینده محقق می‌ شود؛ ورود ۲ هزار دستگاه اتوبوس برقی به ناوگان درون شهری کشور

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، از برنامه ریزی و هدف گذاری وزارت کشور برای ورود ۲ هزار دستگاه خودروی برقی جهت استفاده در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری کشور تا یک سال آینده خبر داد.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، از برنامه ریزی و هدف گذاری وزارت کشور برای ورود ۲ هزار دستگاه خودروی برقی جهت استفاده در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری کشور تا یک سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از صدا و سیما، سید سجاد انوشه در مراسم امضای قرارداد ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی برای ناوگان حمل و نقل درون شهری کرج , گفت: مجموعه وزارت کشور، سازمان شهرداری ها و اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، زمینه ورود ۲ هزار دستگاه خودروی برقی را تا یکسال آینده فراهم کرده است.

وی افزود: با توجه به تکالیف وزارت کشور و شهرداری ها در حوزه قانون هوای پاک و نیز رویکرد ویژه دولت سیزدهم و وزارت کشور به برقی سازی حمل و نقل عمومی درون شهری، سازمان شهرداری ها و دهیاری ها طرح توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی به ویژه اتوبوس، ون و تاکسی را در دستور کار شهرداری های کشور قرار داده است.

وی اضافه کرد: به همین منظور در مرحله نخست، اولین سامانه اتوبوس برقی شارژی کشور به عنوان نخستین طرح برای کلان شهر کرج، با همکاری شرکت ایران خودرو دیزل در قالب انعقاد قرارداد ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی با حضور مسئولان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، مدیران ایران خودرو و مسئولان شهرداری کرج امضاء شد.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها گفت: اعتبار تعیین شده برای این تعداد اتوبوس برقی بیش از ۲ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شهرداری کرج پرداخت و مقدمات اجرای نخستین سامانه اتوبوس برقی مدرن شارژی کشور در شهر کرج ایجاد شده است.

وی افزود: مشخصات فنی و مسائل مالی و بازرگانی این طرح در کمیته های مربوطه فنی و بازرگانی وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها بررسی شده و با رویکرد ویژه وزیر کشور و ریاست سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور به حوزه برقی سازی حمل و نقل عمومی درون شهری کشور، قرارداد تأمین ناوگان و زیرساخت شارژ آن با شرکت ایران خودرو دیزل به عنوان نخستین طرح توسط شهرداری کرج منعقد و ابلاغ می شود.

انوشه گفت: امید است با ورود ناوگان اتوبوس برقی به شهر کرج، شهرداری با برنامه ریزی مناسبی، مسیر تردد ناوگان، محل توقف و شارژ را تعیین و مقدمات بهره برداری از این نوع ناوگان را در حوزه حمل و نقل عمومی شهری کلانشهر کرج فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *