18:13

1403/02/01

تا 25 اسفند عوارضی همه آزادراه ها الکترونیکی می شود

تا 25 اسفند ماه باید تمام عوارضی ها الکترونیکی شوند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز،مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در پاسخ به این سوال که آیا تا نوروز 1403 تمام عوارضی آزادراه های سطح کشور الکترونیکی می شوند، اظهار داشت: به دنبال الکترونیکی کردن تمام عوارضی آزادراه ها هستیم و اعلام کرده ایم تا 25 اسفند ماه باید تمام عوارضی ها الکترونیکی شوند البته زیرساخت اکثر آزادراه ها برای دریافت الکترونیکی عوارضی تکمیل شده اما در اتصال به شکبه مشکلاتی وجود دارد و موضوع مهم این است که برخی از سرمایه گذاران آزادراهی هم دغدغه پرداخت عوارض الکترونیک را را دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به هر حال از آنجایی که تعدادی از سازمان های بازرسی هم پیگیر الکترونیکی شددن عوارضی ها هستند به همین دلیل ابلاغ کرده ایم که تمام آزادراه ها باید عوارضی الکترونیکی داشته باشند وگرنه با آنها برخورد و پیگیری حقوقی انجام می دهیم.

خادمی با بیان اینکه تا کنون 16 عوارضی آزادراهی الکترونیکی شده است، گفت: عده ای از رانندگان نسبت به پرداخت عوارضی اقدام نمی کنند البته در مجموع در حال حاضر وضعیت پرداخت ها بهتر شده است اما در آزادراهی که قیمت عوارضی کم است تا حدود 80 درصد عوارضی های الکترونیکی پرداخت اما ازآنجایی که مردم عوارضی ها با قیمت بالاتر را به صورت الکترونیکی پرداخت نمی کنند. در مجموع حدود 60 درصد از ترددکنندگان از آزادراه های الکترونیکی عوارضی پرداخت کرده اند و 40 درصد هم هنوز معوقات را نپرداختند.

وی افزود: آزادراه تهران – شمال هر چند مجهز به عوارضی الکترونیکی شد اما فقط 18 درصد از ترددکنندگان از این مسیر عوارضی را پرداخت کردند و مابقی عوارضی را نپرداختند و سرمایه گذار هم پس از سه ماه که از کار که شاهد عدم پرداخت عوارضی ها بود با توجه به هزینه های بالای نگهداری از مسیر، دوباره نسبت به اخذ عوارضی دستی اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *