05:25

1403/04/31

تجمیع گواهینامه‌ های رانندگی در یک کارت

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از تجمیع گواهینامه های رانندگی خبر داد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از تجمیع گواهینامه های رانندگی خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر در این باره گفت: از مدتی قبل تمامی گواهینامه های رانندگی در یک کارت تجمیع شده است. بر این اساس دیگر این طور نیست که یک گواهینامه برای موتور، یک گواهینامه برای خودرو و … صادر شود و اطلاعات تمام گواهینامه های رانندگی پشت همان یک کارت گواهینامه درج خواهد شد.

وی با بیان اینکه اطلاعات مربوط به تمام گواهینامه های افراد در بانک اطلاعاتی پلیس موجود است، گفت: بر این اساس مثلا اگر فردی گواهینامه پایه دو و سه و گواهینامه موتور داشته باشد، اطلاعات مربوط به آن و تاریخ اولین صدور گواهینامه در جدول پشت کارت درج خواهد شد.

هادیانفر درباره افرادی که ممکن است یک گواهینامه را دریافت کرده و مدتی بعد مثلا گواهینامه موتورسیکلت نیز دریافت کنند، گفت: ما اطلاعات این افراد را در اختیار داریم و زمانی که گواهینامه موتورسیکلت فرد صادر شود، ما این اطلاعات را روی همان گواهینامه فرد وارد می کنیم.

به گفته رئیس پلیس راهور فراجا علاوه بر این موارد از طریق کد تصویری (QR) که روی گواهینامه ها نصب شده، امکان دسترسی به تمام سوابق رانندگی صاحب گواهینامه و … وجود دارد. البته این اطلاعات فقط از طریق دست افزارهای پلیس قابل مشاهده شد و دسترسی به آن برای دیگران ممکن نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *