05:44

1403/04/04

ترابری مسافر در بنادر شرق هرمزگان به مرز ۳ میلیون نفر رسید

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از جابه‌جایی نزدیک به ۳ میلیون مسافر در ۹ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی تختی از جابه‌جایی نزدیک به ۳ میلیون مسافر در ۹ ماهه امسال خبر داد و افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه امسال، ۲ میلیون و ۹۸۰ مسافر دریایی در بنادر شرق استان جابه‌جا شده است.

وی ادامه داد: بیش‌ترین آمار تردد مربوط به مسیر دریایی بندر شهید حقانی به شهید ذاکری(قشم)، بندر هرمز و بالعکس به میزان ۲ میلیون ۱۱۶ هزار و ۱۶۹ مسافر بوده که نسبت به مدت گذشته در همین مدت ۱۱درصد افزایش به ثبت رسیده است.

محمدحسینی تختی با اشاره به افزایش میزان سفرهای بین‌المللی به بندر شارجه از مبداء بندر شهید باهنر افزود: در این مدت ۱۴هزار و ۴۴۹ نفر مسافر جابه‌جا شده‌ است که این میزان نیز نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی جابه‌جایی مسافر به جزیره هرمز گفت: در این مدت۷۵۴ هزار و ۳۶۲ مسافر از طریق بندر هرمز به بنادر شهید حقانی و شهید ذاکری(قشم) و بالعکس جابه‌جا شده است.

بنادر شرق هرمزگان شامل بندر شهید باهنر، شهید حقانی، بندر هرمز، بندر تیاب، بندر سیریک و بندر جاسک جزو بنادر چند منظوره محسوب می‌شوند که در زمینه فعالیت‌های تجاری و مسافرت‌های داخلی و بین‌المللی جایگاه ویژه‌ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *