18:50

1403/02/01

تسهیلات برای تعمیر و تغییرکاربری شناورهای دریایی داده می شود

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی گفت: تسهیلات مورد نیاز از سوی این صندوق برای تعمیر و ساخت و تغییر کاربری شناورها کشتی ها در صنایع داخلی داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از بازار، ساعد محمودی با بیان این که فعالان صنایع دریامحور می توانند از تسهیلات و آورده این صندوق استفاده کنند، افزود: برای تامین و تغییر کاربری شناورها در کارخانه های کشتی سازی تسهیلات داده می شود.

وی با بیان این که منابع ما محدود است، افزود: در حال حاضر ۱۰ درصد سرمایه صندوق تامین شده است.

وی با عنوان این که صدور ضمانت نامه برای شرکت در پروژه ها و توسعه صنایع دریایی انجام می شود، افزود: تسهیلات مورد نیاز برای تعمیر کشتی ها در صنایع داخلی داده می شود.

محمودی به امضای تفاهمنامه با صندوق پژوهش در مازندران اشاره کرد و گفت: صندوق پژوهش و فناوری مازندران به تازگی شکل گرفت و درصدد حمایت آن هستیم.

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی با عنوان این که این صندوق نوپا است، تجهیز منابع مالی را اولویت اول صندوق بیان کرد و گفت: مقرر است ۱۰ درصد کرایه حمل مایعات نفتی و گاز که به مبدا و یا مقصد ایران بارگیری می شوند، به این صندوق واریز شود.

وی گفت: در این راستا لایحه ای در مجلس وجود دارد و ضروری است نمایندگان به تقویت این صندوق بپردازند و اگر منابع مالی تامین شود، مشکلی برای حمایت از صنایع دریامحور نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *