13:08

1403/03/29

تشریح مزایای خرید بلیت مترو از شهرزاد

مدیر درآمد بلیت شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه به تشریح مزایای استفاده از سامانه شهرزاد پرداخت.

مدیر درآمد بلیت شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه به تشریح مزایای استفاده از سامانه شهرزاد پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، مسیب جعفری اظهار داشت : در راستای اهداف کلان شهرداری تهران درخصوص ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل عمومی شهر و ترویج مسافران به استفاده از حساب شهروندی و کیف پول الکترونیک، با هماهنگی های صورت گرفته و در فاز نخست سامانه کارت بلیت حساب کاربری شهرداری تهران (شهرزاد) از اول مهر ماه با حضور معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک، مدیران عامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در مترو راه اندازی شد.

وی در ادامه گفت: در کنار روش های قبلی تهیه بلیت، مسافران محترم می توانند از طریق اپلیکیشن شهرزاد و با استفاده از یکی از روش های نوین جمع آوری کرایه و پرداخت مبتنی بر شناسه ضمن اتصال شناسه (QRکد) یا کارت بلیت خود به کیف پول الکترونیک، از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.

جعفری افزود: این روش پرداخت کرایه مقرون به صرفه بوده و گامی موثر برای حذف یا کاهش مصرف بلیت های غیرتماسی و کاغذی است. همچنین حذف یا کاهش مصرف بلیت های غیرتماسی و کاغذی موجب کاهش هزینه های ناشی از تامین انواع بلیت، نیروی انسانی و استهلاک تجهیزات فروش بلیت و کمک به حفظ محیط زیست از طریق صرفه جویی در مصرف کاغذ می شود. از دیگر مزایای شهرزاد می توان به امکان استفاده موازی از این روش درکنار سایر روش های فروش بلیت اشاره کرد که درصورت توسعه آن باتوجه به فرایند شارژ کیف پول الکترونیک (غیر حضوری و از طریق درگاه های بانکی) مدت زمان توقف مسافران در سالن های فروش بلیت کاهش چشمگیری خواهد داشت.

مدیر درآمد بلیت شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه در ادامه به مزایای این سامانه برای مسافران هم اشاره کرد و افزود : بهره مندی از 10 درصد تخفیف مازاد در هنگام استفاده از مترو (این تخفیف در مهرماه سال جاری30 درصد می باشد) و حفظ موجودی کیف پول الکترونیک حتی درصورت معیوب یا مفقودی کارت بلیت متصل به حساب شهروندی ، امکان استفاده از مترو حتی درصورت همراه نداشتن کارت بلیت، کارت بانکی یا وجه نقد با استفاده از شناسه متصل به کیف پول الکترونیک و عدم نیاز به پرداخت هزینه جهت خریداری انواع کارت های غیرتماسی از مزایای استفاده از شهرزاد برای مسافران است ؛ همچنین امکان افزایش اعتبار (شارژ) کیف پول شهروندی بدون محدودیت و به میزان دلخواه به صورت غیرحضوری وجود دارد.

جعفری در پایان درخصوص نمایش پیغام ” موجودی کیف پول کافی نیست” توضیح داد : پس از ثبت نام در نرم افزار شهرزاد و اتصال کارت بلیت به کیف پول الکترونیک، گیت های مسافری به محض ارائه کارت و بدون درنظر گرفتن موجودی آن، نسبت به استعلام از کیف پول الکترونیک اقدام کرده و پس از کسر مبلغ حداقل کرایه از حساب شهروند مجوز عبور صادر می گردد. لذا نمایش پیغام عدم موجودی کیف پول مربوط به گروهی از مسافران محترم است که کارت خود را در نرم افزار شهرزاد به حساب شهروندی متصل نموده اند ولی کیف پول الکترونیک آنها فاقد اعتبار کافی می باشد. مسافرین مذکور می توانند با شارژ کیف پول الکترونیک خود از مترو استفاده نمایند و یا درصورت تمایل به استفاده از موجودی کارت، به صورت موقت اتصال کارت را قطع نموده و پس از اتمام موجودی کارت ضمن اتصال مجدد و شارژ کیف پول، با استفاده از حساب شهروندی از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *