11:38

1402/12/09

تعداد سوانح ریلی کاهش یافته است

مدیرعامل راه آهن از کاهش تعداد سوانح ریلی از هفته چهار و نیم مورد به هفته ای دو و نیم مورد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن، سید میعاد صالحی معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن در اجتماع بسیجیان راه آهن مدیرعامل راه آهن در اجتماع بزرگ بسیجیان با بیان اینکه باید به سمت راه آهنی حرکت کنیم که قدرتمند و توانمند باشد تا بتواند ایرانی قدرتمند را بسازد، به کارشکنی های صورت گرفته در مدت گذشته اشاره کرد و گفت: عده ای از رایزنی های راه آهن و کسب موفقیت برای تصویب جبران زیان مسافری در مجلس  ناراحت شدند؛ اما این موضوع در مجلس تصویب شد و بودجه سال آینده راه آهن با حداقل ۶ هزار میلیارد تومان، علاوه بر ردیف های قبلی بودجه بسته خواهد شد.

مدیرعامل راه آهن در ادامه با اشاره به فسادستیزی در مدیریت جدید گفت: پرونده رشوه و ارتشا یک شرکت خصوصی پیگیری شد و هر دو طرف محکوم شدند و این افراد بر اساس قانون به سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه معرفی شدند که به هیچ وجه در دولت با آن ها قراردادی بسته نشود. اقدامی که به اذعان معاون سازمان امور استخدامی در طول تاریخ جمهوری اسلامی تاکنون صورت نگرفته بود و از این ظرفیت قانونی استفاده نشده بود.

رویکرد راه آهن همکاری و حمایت از بخش خصوصی است

صالحی در ادامه با اشاره به رویکرد راه آهن در همکاری و حمایت از بخش خصوصی سالم گفت: هم اکنون در حال رایزنی با شرکت های سالم خصوصی برای افزایش ناوگان هستیم؛ اما با بخش خصوصی ناسالم که حتی پول ندارد و می خواهد از بیت المال و راه آهن برای خودش ارتزاق کند حتما برخورد خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به آمار سوانح گفت: تعداد سوانح ریلی از هفته چهار و نیم مورد به هفته ای دو و نیم مورد کاهش یافته است.

صالحی افزود: از یک طرف می گویند چرا مطالبات مالکین لکوموتیو بخش خصوصی پرداخت نمی شود، بعد که راه آهن انضباط مالی ایجاد می کند تا مطالبات از واگن داران بخش خصوصی گرفته شود می گویند به بخش خصوصی فشار آوردید؟ خب این شرکت ها بالای ۱۶۰۰ میلیاردتومان به راه آهن بدهی دارند که ۱۰۰۰ میلیارد تومان  آن متعلق به مالکان لکوموتیو بخش خصوصی است.

وی گفت: با توجه به استجازه از رهبر معظم انقلاب برای تهاتر نفت، مطمئن باشید در ماه های آینده اتفاق بزرگ و خوبی در صنعت ریلی کشور خواهد افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *