02:24

1403/03/08

تملک اراضی خط آهن بصره شلمچه آغاز شد

وزارت حمل و نقل عراق از آغاز تملک اراضی خط آهن «بصره – شلمچه» خبر داد.

وزارت حمل و نقل عراق خبر داد که تملک اراضی خط آهن «بصره – شلمچه» مشترک با ایران با هدف حمل و نقل و جا به جایی میلیون ها مسافر آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایلنا، دولت ایران متعهد شده است که هزینه از بین بردن موانع و تملک اراضی این پروژه که به 5 میلیون دلار می رسد را پرداخت کند.

میثم الصافی مدیر دفتر اطلاع رسانی وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد که این وزارتخانه با دولت محلی بصره برای امتلاک اراضی خط آهن به سمت ایران هماهنگی هایی انجام داده است.

الصافی افزود که در سپتامبر گذشته سنگ بنای این پروژه برای برقراری اتصال و حمل و نقل مسافران و زوار عتبات عالیات عراق گذاشته شده است.

وی ادامه داد که در توافق نامه با ایران آمده است که وزارت حمل و نقل عراق ساخت خط آهن و ایستگاه های داخل عراق را به انجام برساند و ایران مسئولیت مین زدایی از مسیر به طول 16 کیلومتر و هزینه احداث پلی بر شط العرب (اروند رود) را متعهد شده و این امر در حال انجام است.

مدیر دفتر اطلاع رسانی وزارت حمل و نقل عراق اظهار داشت که این وزارتخانه اقدامات زیادی برای کامل کردن الزامات این پروژه خصوصا طرح های استراتژیک و فنی ویژه انجام داده است.

الصافی افزود که این پروژه به تقویت زیرساخت های اقتصادی عراق و افزایش توانمندی های آن برای ارتباط با کشورهای همسایه و آسیای میانه کمک بسیاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *