05:34

1403/04/31

تکمیل مترو پرند نماد عدالت در دولت سیزدهم است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی متروی تهران- پرند نماد عدالت‌محوری در دولت سیزدهم عنوان کرد و خواستار تامین اعتبار مورد نیاز و تسریع پیشبرد اهداف توسعه قطارهای حومه‌ای از سوی وزارت راه و شهرسازی با استانداری‌ها و مجموعه مدیریت شهری شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایرنا،مالک شریعتی نیاسر با اشاره به بهره‌برداری از مترو حومه‌ای تهران- پرند در دولت سیزدهم، اظهار داشت: یکی از رویکردهای دولت سیزدهم کاهش زمان تردد و فاصله بین شمال به جنوب و شرق به غرب کلان‌شهرها با شهرهای جدید در استان‌های مختلف است که از این حیث استان تهران از اولویت خاصی برخوردار است.

وی افزود: پرند به عنوان یک شهر جدید واقع در جنوب‌غرب پایتخت، نیازمند حمل و نقل عمومی ارزان قیمت برای جابه‌جایی ساکنین این شهر جدید بود که به‌رغم تاخیر در تکمیل این خط در سنوات گذشته، اما در راستای امر عدالت‌محوری در دولت سیزدهم این اتفاق مهم رخ داد و خط مترو تهران- پرند آماده بهره‌برداری شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به همکاری وزارت راه و شهرسازی و مجموعه مدیریت شهری در ساخت و توسعه مترو تهران- پرند بیان داشت: دولت سیزدهم نه‌تنها در تامین اعتبار مورد نیاز توسعه این خط بلکه در زمینه تامین فاینانس مورد نیاز برای خرید واگن نیز نشان داد که پای‌کار است تا خدمات بهتری به مردم شریف تهران و پرند ارائه شود.

شریعتی نیاسری با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی خطوط تهران- هشتگرد، تهران- پرند، مشهد- گلبهار، اصفهان- بهارستان، اصفهان- فولادشهر و اصفهان- مجلسی بیانگر عزم جدی دولت برای توسعه و تکمیل خطوط ریلی حومه‌ای در استان‌های مختلف است، گفت: شهرهای بزرگ علاوه بر نیاز به شبکه حمل و نقل عمومی درون‌شهری نیازمند اتصال شبکه به شهرهای اطراف خود هستند تا تردد روان و کاهش بار ترافیکی حاصل شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خواستار تامین اعتبار مورد نیاز برای توسعه خطوط حومه‌ای پردیس، ورامین و… در دولت سیزدهم شد و خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی قطارهای حومه‌ای در کشور، توسعه این خطوط ریلی را در اولویت قرار دهد و با همکاری دستگاه‌های مدیریت شهری و استانداری‌ها طرح‌های عمرانی را پیش ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *