14:31

1403/03/29

تکمیل نوار بزرگراهی ساحلی استان گلستان در سال آینده

نوار بزرگراهی ساحلی استان گلستان در سال آینده تکمیل می شود.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از تکمیل نوار بزرگراهی ساحلی استان گلستان در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، خیر الله خادمی 30 آذر ماه امسال افزود: ۴۳ کیلومتر بزرگراه در استان گلستان در سفر رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه نیز در استان گلستان در قالب دو طرح اجرایی احداث می شود.

وی افزود: ۲۰۰ کیلومتر از این مسیرها با هدف تسهیل تردد از گلستان به شهر مقدس مشهد در حال حاضر به اتمام رسیده و زیر عبور قرار دارد و ۶۰ کیلومتر نیز در محورهای مختلفی نظیر گرگان جنگل گلستان و آزادشهر به سمت شاهرود در حال اجرا است.

وی ادامه داد:۴۰ کیلومتر از این محورها نیز در مرحله مطالعات قرار دارد که در مجموع به منظور تکمیل عملیات باقیمانده این پروژه ها به ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص محور شریانی ارتباط استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی توضیح داد و گفت: ۱۷ کیلومتر از این مسیر در استان گلستان باقی مانده است که با تامین اعتبار مورد نیاز تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد و بدین ترتیب نوار بزرگراهی ساحلی در استان گلستان به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به صعوبت عملیات اجرایی در محور آزادشهر به شاهرود اظهار داشت: این مسیر با توجه به عبور از منطقه کوهستانی البرز نیاز به عملیات پیچیده راهسازی با هزینه بالای احداث دارد که در حال حاضر مناقصه آن برگزار شده و جزو مصوبات سفر رییس جمهور قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه این محور را یکی از مسیرهای ترانزیتی مهم کشور از جنوب به سمت مرز اینچه برون دانست و اعلام کرد: این محور از نظر ترانزیت ملی و بین المللی بسیار با اهمیت است که امیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز روند عملیات اجرایی در این محدوده نیز تسریع یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *