21:40

1403/03/08

ثبت ۶ میلیون تردد دریایی تا ۱۳ فروردین

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ از انجام شش میلیون تردد دریایی از ۲۴ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ماه‌ امسال، خبر داد و گفت: هم اکنون خدمت‌رسانی لازم همزمان با موج بازگشت مردم از سفرهای نوروزی در حوزه دریایی در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، اله‌مراد عفیفی‌پور در مورد طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ با اشاره به اینکه طرح مذکور از ۲۴ اسفندماه سال گذشته آغاز شد و کماکان ادامه دارد، اظهار داشت: در این طرح ۵۰ فروند شناور مسافری، ۴۷ فروند شناور مخصوص حمل خودرو و ۱۲ هزار و ۵۰۰ فروند شناور و قایق تفریحی ساماندهی شدند و خدمات‌رسانی کردند.

وی افزود: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا صبح ۱۴ فروردین‌ماه سال جاری، شش میلیون و تردد مسافری و گردشگری دریایی در بنادر شمالی و جنوبی کشور انجام و ۶۴۷ هزار خودرو بین بنادر به‌ویژه در غرب استان هرمزگان از جمله بنادر چارک، پل و آفتاب با جزایر قشم و کیش جابه‌جا شد.

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته، تغییر محسوسی در آمار مشاهده نمی‌شود، عنوان کرد: با توجه به رصد، پایش و حضور میدانی افراد درگیر در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ که بالغ بر دو هزار نفر نیروهای سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد و بنادر کشور بود، خداراشکر با حادثه قابل توجهی روبه‌رو نبودیم.

عفیفی‌پور ادامه‌داد: در حال حاضر عملیات مسافری و گردشگری دریایی در تمامی بنادر کشور در حال انجام است و خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگرانی که به شهرهای خود بازمی‌گردند، ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ چند روزی با شرایط نامساعد جوی روبه‌رو بودیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اطلاع‌رسانی جامع و گسترده صورت‌گرفته، شرایط مدیریت شد و مشکل جدی پیش نیامد.

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ با بیان اینکه هم اکنون تردد و جابجایی‌ها همزمان با موج بازگشت مردم از سفرهای نوروز در حال انجام است، گفت: امیدوار هستیم تا پایان طرح تسهیل سفرهای دریایی، شاهد خدمت‌رسانی مطلوب همانند روزهای گذشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *