08:21

1403/01/31

جابه‌جایی نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر سفر دریایی در هرمزگان طی ۲ روز

معاون امور دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد: بیش از ۵۶۲ هزار نفر سفر(مسافر) از ۱۸ تا ۲۰ بهمن‌ماه از بنادر و جزایر این استان جابه‌جا شدند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسماعیل مکی‌زاده در تشریح آمار نخستین دور سفرهای دریایی در ایام تعطیلات دهه مبارک فجر ۱۴۰۲ اظهار کرد: از ۱۸ تا ۲۰ بهمن ماه امسال، در مجموع ۵۶۲ هزار ۷۹۲ مسافر از طریق بنادر مسافری در جزایر این استان رفت‌وآمد کردند.

وی با بیان اینکه مقصد عمده مسافران این دوره از سفرهای دریایی جزایر قشم، هرمز و کیش بوده است، ادامه‌داد: در همین بازه زمانی ۱۳۷ هزار و ۱۶۲ نفر گردشگر در مراکز تعریف شده گردشگری دریایی استان رفت و آمد کردند.

به گفته معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ در این مدت نیز ۹۸ هزار و ۷۸۷ از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابه‌جا شده است.

مکی‌زاده میزان تردد شناورهای مسافری در بنادر مجاز این استان را پنج‌هزار سفر اعلام‌کرد که این میزان تردد در این دوره از تعطیلات ایام دهه فجر بی‌سابقه بوده است.

وی همچنین با اشاره به ثبت رفت و آمد ۱۱ هزار و ۸۹۲ شناور تفریحی در مراکز یاد شده استان افزود: مراکز گردشگری بیش‌تر در جزایر قشم و کیش تعریف شده و این میزان جابه‌جایی‌ها شناورهای گردشگری توسط تعاونی‌های گردشگری انجام شده‌است.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از هزار و ۵۰۰ کیلومتر نوار ساحلی (با احتساب جزایر) و ۱۴ جزیره راهبردی و به‌دلیل داشتن آب و هوای بهاری و مطلوب در ایام تعطیلات دهه فجر و در روزهای پایانی سال (فصل پاییز تا بهار) یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری کشور است.

بنا بر این گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، سفر به جزیره قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پل بندرعباس به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکان‌پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *