18:42

1403/02/01

جابه جایی ۴۴۶ هزار تن کالای اساسی از مبدأ بنادر کشور از طریق جاده

حدود ۴۴۶ هزار تن کالای اساسی از مبدأ بنادر کشور در بازه زمانی ۲۴ اسفند ماه سال ۱۴۰۲ تا پایان روز ۷ فروردین ماه سال جاری، از طریق جاده با بیش از ۱۹ هزار سفر جابه جا شد.

 به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد حمدالهی مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای این سازمان با بیان اینکه تأمین کالاهای اساسی در سطح کشور به ویژه در شرایط خاص از جمله در ماه مبارک رمضان و همچنین روزهای پایانی سال و ایام تعطیلات نوروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: بر همین اساس اولویت های اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این ایام، حمل به موقع کالاهای مذکور به جهت تأمین حداکثری کالاهای اساسی روزه داران، مردم و مسافرین نوروزی در اقصی نقاط کشور می باشد.

حمدالهی افزود: با توجه به محدودیت های تردد ناوگان سنگین کشور در این ایام و مستثنی بودن حمل ناوگان حامل کالاهای اساسی در کشور از ابتدای اجرای طرح نوروزی از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲ تا پایان روز هفت فروردین ماه سال جاری، حدود ۴۴۶ هزار تن کالای اساسی از مبدأ بنادر کشور از طریق جاده با بیش از ۱۹ هزار سفر به مقاصد کشور حمل شد.

وی بیان کرد: از این میزان بار حمل شده طی مدت یادشده، بالغ بر ۲۶۴ هزار تن قریب به ۶۰ درصد از بندر امام خمینی (ره) حمل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *