02:13

1403/03/08

جریمه ۵۴۰۰۰۰ خودرویی که بر روی خط عابر پیاده توقف داشتند

۵۴۰ هزار خودرو بر روی خط‌ کشی‌ های شهر تهران جریمه شده اند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه طرح گذرگاه عابر پیاده با جدیت در شهر تهران اجرا می شود، گفت: ۵۴۰ هزار خودرو بر روی خط کشی های شهر تهران جریمه شده اند.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، سرهنگ احسان مومنی، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ امروز در خصوص اعمال قانون خودروهایی که بر روی خط کشی های عابرین پیاده توقف داشتند، اظهار کرد: در 62 نقطه از تقاطع های مهم شهر تهران افسران پلیس راهور تهران بزرگ مستقر هستند و هنگامی که چراغ زرد می شود با حرکت دست و با سوت به رانندگان هشدار قرمز شدن چراغ را می دهند تا آنان پشت خط ایست توقف کنند و این موضوع جنبه آموزشی دارد.

مومنی افزود: اگر خودرویی بر روی خط کشی های عابر پیاده توقف داشته باشد مسلماً توسط ماموران پلیس اعمال قانون خواهد شد. 

وی گفت: در سال گذشته و در شهر تهران 540 هزار وسیله نقلیه ای که در بر روی خط کشی عابر پیاده توقف داشته اند مورد اعمال قانون قرار گرفته اند که روزانه به طور میانگین 1500 خودرو جریمه شده است.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: در همین دو هفته اردیبهشت ماه 1403 که طرح گذرگاه عابر پیاده در شهر تهران آغاز شده است، حدود 30 هزار وسیله نقلیه ای که بر روی خط کشی های عابر پیاده توقف داشته اند مورد اعمال قانون قرار گرفته اند که روزانه بالای 2 هزار مورد بوده است.

مومنی اضافه کرد: هدف از اجرای طرح گذرگاه عابر پیاده اعمال قانون نیست هدف مهندسی ترافیک، آموزش و فرهنگ سازی و در نهایت اگر رانندگان قوانین و مقررات را رعایت نکنند اعمال قانون است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *