01:51

1403/03/30

حرکت به سمت حمل‌ونقل برقی نیاز به شجاعت دارد

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه باید شجاعت داشته باشیم و به سمت توسعه حمل و نقل برقی حرکت کنیم،گفت: راه‌اندازی تراموا به نحو درست، می‌تواند بخشی از آلودگی هوای تهران را کاهش دهد و در راستای توسعه حمل و نقل برقی و پاک نقش مؤثری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از علیرضا نادعلی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به طرح شهرداری تهران مبنی بر راه‌‌اندازی تراموا اظهار کرد: همانطور که آقای زاکانی؛ شهردار تهران اعلام کرد، تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری و وزارت دفاع به منظور همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله راه‌اندازی تراموا امضا شده است؛ البته این موضوع فعلاً در مرحله تفاهم‌نامه است اما قابلیت عملیاتی شدن هم دارد.

وی ادامه داد: بعد از بررسی‌های نهایی در شورای شهر و شورای ترافیک تهران تکلیف این طرح مشخص خواهد شد که امیدواریم بعد از تصویب نهایی، عملیاتی شود اما با این حال چندی پیش جلسه‌ای با حضور اعضای شورای شهر و مسئولان شهرداری تهران درباره این موضوع مطرح شد و برخی موارد فنی مورد بحث قرار گرفت.

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه باید شجاعت داشته باشیم و به سمت توسعه حمل و نقل برقی حرکت کنیم، افزود: در کنار توسعه مترو که هر چند ماه یکبار شاهد افتتاح تعدادی ایستگاه هستیم، راه‌اندازی تراموا به نحو درست، می‌تواند بخشی از آلودگی هوای تهران را کاهش دهد و در راستای توسعه حمل و نقل برقی و پاک نقش مؤثری داشته باشد.

وی افزود: البته مدیریت شهری در حوزه تاکسیرانی نیز به سراغ خودروهای برقی رفته‌ اما اگر در سال‌های گذشته به تدریج به آن پرداخته شده بود اکنون در نقطه مناسبی قرار داشتیم به هر حال در دوره گذشته به این موضوع پرداخته نشده است و ما اکنون مسئول عملکرد خود هستیم و باید به برقی شدن ناوگان حمل و نقل عمومی توجه لازم را داشته باشیم.

نادعلی با بیان اینکه در کنار پرداختن به تاکسی‌های برقی بهره‌گیری از موتورسیکلت‌های برقی در مناطق مرکزی شهر در دستور مدیریت شهری تهران قرار دارد، گفت: بنابراین در کنار توسعه مترو، برقی کردن تاکسی‌ها و موتورسیکلت‌های آلاینده، راه‌اندازی تراموا می‌تواند مکملی در کاهش آلودگی هوای تهران محسوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *