06:56

1403/01/31

حمل‌ونقل ریلی در هفته‌ای که گذشت؛ توافق ایران و آذربایجان برای افزایش سرمایه‌گذاری در بارانداز ریلی/ بهره‌برداری از فاز اول راه‌آهن همدان- سنندج

از مهم‌ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می‌توان به توافق ایران و آذربایجان برای افزایش سرمایه گذاری در بارانداز ریلی و بهره‌برداری از فاز اول راه‌آهن همدان- سنندج اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، مهم‌ترین اخبار هفته گذشته در حوزه حمل‌ونقل ریلی به شرح زیر است:

سرمایه گذاری ایجاد بارانداز ریلی ایران و آذربایجان ۶۰ درصد افزایش می یابد

وزیر راه و شهرسازی کشورمان از توافق دو کشور ایران و آذربایجان برای افزایش تردد، بهره برداری از پایانه مرزی جدید در ۴ ماه آینده و افزایش ۶۰ درصدی سرمایه گذاری ایجاد بارانداز ریلی خبر داد و گفت: مقرر شد تا مشکلات کامیون داران در کمیته مشترکی بین دو کشور بررسی و در دو ماه آینده برای رفع آنها اقدام شود.

پیشرفت ۸۵ درصدی راه‌آهن همدان- سنندج

مدیر کل ساخت روسازی راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از پیشرفت ۸۵ درصدی راه‌آهن همدان- سنندج خبر داد و گفت: با توجه به سرعت فعلی پیشرفت، در صورت تداوم تخصیص اعتبار، تکمیل فاز اول این پروژه به‌منظور شروع بهره‌برداری در پاییز سال جاری امکان‌پذیر است.

تلاش برای احیای ۱۲ هزار ردیف شغلی در راه‌آهن

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از تلاش برای احیای ۱۲ هزار ردیف شغلی در راه‌آهن خبر داد و گفت: صبوری و حوصله ضرورت اصلاح گام به گام در راه‌آهن است.

ساخت ۴ دستگاه سوزن برای خط ۳ قطار شهری مشهد

شرکت گسترش صنایع ریلی ایران، ۴ دستگاه سوزن از پروژه احداث خط مترو مشهد را می‌سازد.

تعامل راه‌آهن اراک و اداره غله و خدمات بازرگانی استان برای جذب بار حداکثری

مدیر کل راه آهن منطقه اراک در دیدار با مدیر کل اداره غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی بر ارتقا سطح همکاری‌ها و تعاملات دو طرفه به منظور جذب بار حداکثری تاکید کرد.

ازسرگیری حمل محموله ریلی در راه‌آهن شمال شرق (۱)

مدیر کل راه آهن شمالشرق (۱) گفت: حمل محموله ریلی به مقصد کارخانه آلومینای جاجرم پس از ۲ سال وقفه از سر گرفته می‌شود.

تلاش برای افزایش ظرفیت جابه جایی زائران اربعین حسینی در سال ۱۴۰۲ 

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی پنج میلیون زائر اربعین امسال، از ترغیب برای استفاده از وسایل حمل ونقل شخصی، استفاده از ناوگان ارگان‌ها، استفاده از اتوبوس‌های پلاک سفید (غیر عمومی)، اتوبوسهای وارداتی و امکان تردد ناوگان کشورهای همسایه خبر داد.

مانور مقابله با شرایط اضطراری در راه‌آهن منطقه آذربایجان برگزار شد

مانور دور میزی و عملیاتی جهت مقابله با شرایط اضطراری با عنوان رانش زمین و برخورد قطار باری با سنگ در راه آهن منطقه آذربایجان برگزار شد.

انتهای پیام/

انتهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *