22:08

1403/03/08

حمل رایگان بار برای کمک‌ به زلزله‌زدگان افغانستان

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی از حمل رایگان بار برای کمک‌ به زلزله‌زدگان افغانستان توسط شرکت کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان که از اعضای موثر انجمن خیرین راه و ترابریاست، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،سید حسین میر شفیع نماینده و مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور زیربنایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: یکی از اعضای موثر انجمن خیرین راه و ترابری که در حوزه افغانستان فعالیت دارند شرکت کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان است.

میرشفیع افزود: در جلسه ای که اخیرا برگزار شد، هیئت مدیره این انجمن مصوب کردند که همه بارهایی که به مقصد هرات افغانستان چه از طریق مجامع بین المللی چه از طریق نهادهای امدادی جمهوری اسلامی ایران و خیرین سایر کشورها اعطا شود، به‌صورت رایگان حمل شود و هزینه‌ای دریافت نشود.

وی ادامه داد: در هرات زلزله بالای ۶.۳ ریشتری رخ داد و خسارت بسیار بزرگی پدید آمد که روستاهای منطقه حوریان و خود هرات تخریب شدند و تعداد کشته‌ها بسیار بود.

به گفته میرشفیع با توجه به وجود فصل سرما، امکانات سکونت فوری و وسایل گرمایشی نیاز است.

وی ادامه داد: دعوت می‌کنیم خیرین کمک کنند تا بتوانند امکانات سکونتی را برای زلزله زدگان افغانستان تأمین کنند که در این راستا این کنسرسیوم حمل رایگان بارها به مقصد هرات را تقبل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *