23:56

1403/02/31

حمل و نقل برقی از اولویت های اصلی نظام است

وزیر صمت گفت: حمل و نقل برقی را از اولویت های اصلی نظام در جهت آبادانی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «عباس علی آبادی» وزیر صمت در دومین جلسه برقی کردن حمل و نقل شهر تهران، با بیان اینکه حمل و نقل برقی کشور را یکی از اولویت های اصلی وزارت صمت در دوره جدید عنوان و اظهار کرد: از همان روزهای ابتدایی شروع به فعالیت در وزارتخانه به همکاران اعلام کردیم تا برنامه جامع و دقیقی را در خصوص طرح حمل ونقل برقی آماده کنند و شهر تهران را به عنوان شهر پایلوت (آزمایشی) برای این امر مشخص کردیم.

وزیر صمت تولید خودروی برقی را از اولویت های اصلی نظام در جهت آبادانی کشور برشمرد و گفت: از امروز با همکاری خودروسازان و اراده ای که در سازمان استاندارد ایجادشده و با حمایت های ویژه وزارت صمت در راستای خودروهای برقی گام های محکم و بلندی برخواهیم داشت .

وی ادامه داد: از امروز می توانیم با قدرت اعلام کنیم که نهضت برقی سازی حمل و نقل تهران آغاز شده و به همین منظور با همکاری شهرداری تهران، وزارتخانه های کشور، نفت و نیرو برنامه داریم تا پایان سال شاهد حضور ۲۰۰ هزار موتور و ۵۰ هزار خودروی برقی در شهر تهران باشیم.

وزیر صمت با بیان اینکه برقی سازی خودرو برای شرکت ها جذابیت سرمایه گذاری دارد، افزود: براساس توافقاتی که در این جلسه انجام شده، قرار است پنج هزار ایستگاه شارژ سریع و کند جهت شارژ خودروهای برقی در سطح تهران نصب و راه اندازی و در مرحله نخست با همراهی شهرداری تهران ۵۰ هزار تاکسی تهران برقی شود.

وی همچنین در ادامه ارائه کارت نیرو (دریافت برق) به جای کارت سوخت از سوی وزارت نفت به رانندگان خودروهای برقی را یکی از پیشنهادهای اصلی این طرح عنوان کرد و گفت: در جلسه ای آینده بین چهار وزارتخانه صمت، نفت، نیرو و کشور با شهرداری تهران برگزار خواهد شد عملیات اجرایی طرح برقی سازی شهر تهران آغاز می شود.

علی آبادی ایجاد مشوق های لازم و تعرفه های ویژه را از جذابیت لازم جهت سوق دادن خودروسازان و مردم برای واردات خودروهای برقی دانست و افزود: خودروسازان با تعرفه های ویژه می توانند از امروز به سمت واردات خودروهای برقی سوق پیدا کنند که در ادامه با حمایت وزارت صمت باید به سمت تولید خودروها برقی حرکت کنند.

وی ادامه داد: امروز مصمم هستیم تا حمل ونقل شهر تهران را برقی کنیم و برای این امر تا زمانی که زیرساخت های برقی سازی مهیا شود، همه تلاش خود را خواهیم کرد تا برای صرفه جوی و محیط زیستی پاک گام برداریم و شاهد واقعیت بخشی به رؤیای تهران پاک باشیم.

وزیر صمت تولید خودروی برقی را از اولویت های اصلی نظام در جهت آبادانی کشور برشمرد و گفت: از امروز با همکاری خودروسازان و اراده ای که در سازمان استاندارد ایجادشده و با حمایت های ویژه وزارت صمت در راستای خودروهای برقی گام های محکم و بلندی برخواهیم داشت و در همین راستا معاونت حمل ونقل وزارت خانه فراخوانی را جهت حضور خودروسازان در این طرح را صادر خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *