06:52

1403/02/02

حمل و نقل مسافری در آستانه تغییر بزرگ/ چه کسانی جاده و مسافرانش را تصاحب می کنند؟

ذائقه مسافران در حمل و نقل جاده ای مسافری بسیار مهم و انطباق با آن برای بقا بسیار ضروری است.

به نقل از تین نیوز به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان ،دبیر کانون سراسری انجمن‌ های صنفی رانندگان سواری کرایه کشور معتقد است در صورتی که ناوگان سواری کرایه به نوآوری ها و ذادقه مسافران توجه نکند، جای خود را تقدیم کسانی می کند که ضمن استفاده از نو آوری ها از سرمایه و رانت کافی نیز بهره مندند و قصد تصاحب جاده و مسافرانش را دارند.

حمید حسین زاده افزود: ذائقه مسافران در حمل و نقل جاده ای مسافری بسیار مهم و انطباق با آن برای بقا بسیار ضروری است.

این فعال صنفی تاکید کرد: وقتی سواری کرایه پا به عرصه وجود گذاشت با استقبال چشمگیر مردم مواجه شد و برخلاف دیگر ناوگان مسافری روز به روز گسترده شده و تا اقصی نقاط کشور نفود کرد.

او عنوان کرد: اینک با تغیر و تحولاتی که در زمینه ارتباطات و وسایل نقلیه اینترنتی به وجود آمده سواری کرایه با شرایط سنتی که در آن مانده و مقررات دست و پا گیری که آن را محدود نموده است دیگر نه تنها جذابیت نخست را ندارد بلکه برای بقا نیازمند پوست اندازی و تلاش وافر است.

حسین زاده افزود: یکی از گزینه های به روز شدن ناوگان سواری کرایه، به کار گیری اپلیکشن جذب و جلب مسافر اینترنتی و لغو صورت وضعیت فیزیکی و همینطور تغیر و تحول در نوع نظارت پلیس راه است که مقررات آن از نیم قرن پیش تدوین شده است.

این فعال صنفی با بیان این که اگر سازمان راهداری و شرکت‌ها به این ضرورت ها پاسخ مناسب دهند سواری کرایه جان تازه ای گرفته و فعلا به شکل نوین تری می‌تواند ادامه فعالیت کند، گفت: در غیر این صورت به مصداق نو که آمد به بازار کهنه می شود دل آزاد، باید جایمان را تقدیم کسانی کنیم که ضمن استفاده از نو آوری ها از سرمایه و رانت کافی نیز بهره مندند و قصد تصاحب جاده و مسافرانش را دارند.

حسین زاده افزود: البته همه این موارد را هم تامین کنیم فقط برای مقطع کوتاه و موقتی خواهد بود چرا که خودروهای برقی و وسایط بدون راننده و تاکسی های پرنده و … در راه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *