06:47

1403/02/02

خرید کامیون کارکرده به صرفه است یا کامیون صفر چینی؟ 3 نکته مهم که باید دانست

برخی متقاضیان خرید کامیون با این پرسش مواجه اند که بهتر است کامیون کارکرده اروپایی خریداری کنند یا کامیون صفر کیلومتر چینی برای کار به صرفه تر و بهتر است. پاسخ به این پرسش چندان ساده نیست.

برخی متقاضیان خرید کامیون با این پرسش مواجه اند که بهتر است کامیون کارکرده اروپایی خریداری کنند یا کامیون صفر کیلومتر چینی برای کار به صرفه تر و بهتر است. پاسخ به این پرسش چندان ساده نیست.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، تجربیات متفاوتی درباره کار با کامیون وجود دارد که هر کدام بر صرفه تر بودن خرید کامیون کارکرده اروپایی یا خرید کامیون صفر چینی تاکید می کنند و توصیه هایی دارند.

برخی رانندگان کامیون که خودروهای سنگین چینی را امتحان کرده اند معتقدند پولی که بابت این کامیون ها به صورت صفر کیلومتر باید هزینه شود به عملکرد و درآمدی که با آنها می توان به دست آورد همخوانی ندارد. به اعتقاد آنها بهتر است رانندگان و متقاضیانی که قصد کار و درآمدزایی دارند، کامیون دست دوم اروپایی از برندهای خوشنام خریداری کنند و سراغ کامیون های صفر چینی نروند.

در مقابل برخی دیگر از رانندگان اظهار می کنند که کامیون های صفر چینی که توسط شرکت های داخلی مونتاژ می شوند تا چند سال اول هزینه خاصی ندارند و برای کار و درآمدزایی مناسب تراز کامیون های دست دوم اروپایی هستند.

به طور کلی باید گفت نمی توان حکم کلی درباره به صرفه بودن کامیون دست دوم و کارکرده اروپایی نسبت به کامیون صفر چینی، یا برعکس، داد. شرایط کامیون های کارکرده با یکدیگر بسیار متفاوت است و گاهی یک کامیون کارکرده به مراتب عملکرد فنی و بدنه بهتری از یک کامیون صفر چینی دارد. ضمنا به صرفه بودن کامیون باید نسبت به سرمایه ای که برای خرید آن هزینه می شود نیز سنجیده شود.

اگر قصد خرید کامیون کارکرده را دارید سایت شرکت دیزلیران برخی نکات را که باید به آن توجه کنید، به رشته تحریر درآورده است. در ادامه خلاصه ای از این نکات را می خوانید.

1) به سال ساخت و کارکرد کامیون توجه کنید
از سن کامیون و مقدار مسافتی که طی کرده به راحتی عبور نکنید. چنانچه مسافت طی شده توسط خودرویی از یک حدی بیشتر شود سیستم فنی آن از جمله موتور به تعویض و تعمیر اساسی نیاز دارد. و همین باعث می شود هزینه های احتمالی شما پس از خرید یک کامیون کارکرده بالا رود.

2) از پلمپ بودن شاسی مطمئن شوید
بعضی موارد فنی را با کمک فردی متخصص بررسی کنید و از آنها مطمئن شوید. به عنوان مثال پلمپ بودن شاسی و سلامت موتور، گیربکس، برق خودرو، لاستیک و چرخ ها را کنترل کنید. ضمنا تاکید می کنیم کامیونی که شاسی آن ضربه دیده هرگز نمی تواند در لیست خرید شما قرار گیرد.

3) سالم بودن بدنه کامیون کارکرده را چک کنید
هرگونه ضربه خوردگی و یا رنگ دار بودن بدنه خودرو از قیمت آن می کاهد. در اکثر مواقع همچنین ایراداتی در بدنه توسط افراد معمولی و خریداران قابل تشخیص نیست. در همین خصوص حتما باید از یک فرد معتمد و حرفه ای کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *