15:54

1403/01/26

دریافت ۱۰ درصد ارزش آزادراه شیراز-اصفهان به‌عنوان عوارض

معاون وزیر دفاع از دریافت ۱۰ درصد ارزش روز آزادراه شیراز-اصفهان به‌عنوان عوارض تردد خبر داد و گفت: ساخت این آزادراه به منزله خانه‌دار شدن کشور است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، مسعود باقری در نشست خبری افتتاح آزادراه شیراز-اصفهان، اظهار کرد: ساخت و بهره‌برداری از این آزادراه یک افتخار برای ایران بوده و حاصل زحمات و خاک خوردن 12 سال قبل است.

وی با بیان “به خودمان می‌بالیم که چنین زیرساخت‌هایی در کشور احداث شده است” افزود: فکر می‌کنم ساخت این آزادراه به منزله خانه‌دار شدن کشور است و ارزش این پروژه عمرانی خیلی زیاد است.
وی یادآور شد: افرادی این آزادراه را ساختند که در زمان جنگ تحمیلی در جاده‌های عملیاتی کار می‌کردند. آنها دانش آن روزها را برای عمران و آبادانی ایران مورد استفاده قرار می‌دهند.

مدیرعامل بنیاد تعاون وزارت دفاع با تاکید بر این‌که در این قبیل پروژه‌ها کمترین منفعت را داریم، گفت: بخش خصوصی از این پروژه‌ها استقبال نمی‌کند.

باقری همچنین با بیان این‌که منابع مالی هزینه شده از طریق دریافت عوارض تامین خواهد شد، اضافه کرد: معادل 10 درصد ارزش آزادراه عوارض دریافت خواهد شد.

ارزش روز آزادراه شیراز-اصفهان 25 هزار میلیارد تومان اعلام شده که 10 درصد این رقم حدود 2500 میلیارد تومان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *