21:56

1403/03/08

در جلسه هیئت دولت انجام شد؛ تاکید رئیس جمهور بر پیگیری اجرای سریع تر توسعه بندر چابهار و تکمیل مسیر شمال جنوب

رئیس جمهور با اشاره به نشست روز گذشته سران کشورهای عضو پیمان شانگهای و اظهارات سران برخی کشورها درباره «اهمیت و جایگاه بندر چابهار» در اتصال منطقه آسیای مرکزی به آب های آزاد، مسئولان دستگاه های مرتبط را به پیگیری جدی تر و سریع تر اجرای برنامه های توسعه بندر چابهار و نیز تکمیل مسیر شمال جنوب فراخواند.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر، این عید را مناسبتی انسان ساز، تکمیل جریان رسالت و نقطه عطف امامت توصیف کرد که در کنار قرآن دو رکن هدایت و معرفی راه کمال انسانیت هستند.

رئیس جمهور با بیان اینکه قرآن جلوه نورانیت حضرت حق برای شناساندن راه هدایت بشر است، تلاش برای خاموش کردن این جلوه نور الهی را، جنایتی هولناک علیه انسانیت دانست.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نشست روز گذشته سران کشورهای عضو پیمان شانگهای و اظهارات سران برخی کشورها درباره «اهمیت و جایگاه بندر چابهار» در اتصال منطقه آسیای مرکزی به آب های آزاد، مسئولان دستگاه های مرتبط را به پیگیری جدی تر و سریع تر اجرای برنامه های توسعه بندر چابهار و نیز تکمیل مسیر شمال-جنوب فراخواند.

رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت فعال تر کردن «کمیسیون های مشترک همکاری با سایر کشورها» به عنوان محملی برای بررسی راهکارهای تقویت و ارتقای روابط، با کشورهای دوست، همسایه و همسو، از برگزاری سومین نشست سه جانبه ایران، هند و روسیه در تهران که روز گذشته با هدف تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب برگزار شد و توافقات سازنده ای در این زمینه داشت، قدردانی کرد.

رئیسی در بخش پایانی سخنانش از تلاش های معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای پیگیری پرونده شهادت سردار سلیمانی در مراجع حقوقی بین المللی تشکر و با تاکید بر ضرورت پیگیری جدی و دقیق این پرونده، تصریح کرد: شهید سلیمانی یک شخصیت شناخته شده ملی و بین المللی است و در چنین پرونده ای که وضعیت تا این حد واضح و روشن است و قاتل به شکل علنی به عمل خود اقرار کرده، هر گونه بی توجهی دادگاه فقط باعث بی آبرویی آن مرجع قضایی خواهد شد.

رئیسی همچنین با اشاره به برگزاری جشن مردمی عید بزرگ غدیر در کشور و جلوه های بسیار زیبای گرامیداشت مردمی عید غدیر تاکید کرد: دستگاه های اجرایی نیز در بزرگداشت این مناسبت در کنار مردم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *