22:19

1403/02/31

دولت‌ها در تکمیل کریدور شمال- جنوب تسهیل‌گری کنند

معاون مشاور امنیت ملی جمهوری هند بر نقش دولت‌ها در تسهیل‌گری کریدور شمال- جنوب تاکید کرد و گفت: دولت‌ها تلاش خود را افزایش دهند تا بخش های خصوصی بتوانند در کشورهای مختلف با یکدیگر ارتباط بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان؛ «ویکرام میسری» معاون مشاور امنیت ملی جمهوری هند امروز ۱۳ تیر در نشست هم‌اندیشی سه جانبه ایران- هند- روسیه با موضوع تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال- جنوب گفت: هند شرکت کننده در ابتکارات و پروژه‌های مختلف در زمینه کریدور شمال_جنوب بوده و همواره متعهد بوده تا به بهترین شکل منابع خود را در اختیار اجرا کنندگان قرار دهد تا این کریدور (کریدور شمال- جنوب) به عالی‌ترین شکل اجرا شود.

معاون مشاور امنیت ملی جمهوری هند ادامه داد: هند میقاً به بحث اتصال این کریدور اعتقاد دارد که می‌تواند به سود تمامی کشورهای منطقه باشد، پروژه‌هایی که این اتصال را به وجود می‌آورد، در حوزه کشورهای متعددی است، اما در واقع یک پروژه تجاری است که بستری مناسب برای اتصال کشورهای حوزه را برقرار می ‌کند.

وی توضیح داد: ایران و روسیه بازیگران بسیار مهمی در کریدور شمال_جنوب هستند، دو کشور باید موانع و مشکلات پروژه را توضیح دهند تا ما بتوانیم در حوزه‌هایی که توانمندیم حمایت انجام دهیم.

وی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت برای ما این است که بخش خصوصی این مسیر را به مسیرهای دیگر ترجیح دهد، الزامات اولیه برای تبدیل شدن این کریدور به یک مسیر ترجیحی توسعه بنادر، موضوعات نرم افزاری و ارزیابی دستاورد ها است.

معاون مشاور امنیت ملی جمهوری هند گفت: باید به جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه برای موافقت‌نامه اخیر(اتمام خط آهن رشت آستارا) آنها تبریک گفت، این موافقتنامه قطعاً در تکمیل کریدور شمال_جنوب تاثیرگذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: دولت‌ها باید در این پروژه نقش تسهیل‌گری ایفا کنند، اما بخش خصوصی بهره‌ ور نهایی این پروژه است و باید دولت‌ها تلاش خود را افزایش دهند تا بخش های خصوصی بتوانند در کشورهای مختلف با یکدیگر ارتباط بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *