22:34

1403/02/31

دولت در حفظ مجوز پروازهای اروپایی به ایرلاین ها کمک کند

عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه فقط ۲ ایرلاین ایرانی مجوزTCO (مجوز پرواز به مقاصد اروپایی) دارند خواستار حمایت دولت برای حفظ این مجوز شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم امین حمزه ای در نشست خبری با اشاره به تقاضای بلیت از سوی دولت و ملت و کمبود در پروازهای داخلی، اظهار کرد: با توجه به نیاز کشور، همراه با سیاست های وزارت راه و شهرسازی افزایش عرضه صندلی در دستور کار قرار گرفت. خروجی اقدامات صورت گرفته در این بخش منتج به رشد 20 درصدی پروازهای داخلی در نیمه نخست امسال نسبت به نیمه نخست سال گذشته شد.

وی با بیان اینکه در پروازهای خارجی 10 درصد رشد داشته ایم، افزود: ضریب اشغال صندلی‌های قشم ایر 85 درصد بوده و پیش بینی می کنیم با هواپیماهای بیشتر در نوروز خدمات رسانی کنیم.

وی با یادآوری بازسازی و اورهال هواپیماهای این شرکت از ورود یک فروند هواپیمای ایرباس 320 به ناوگان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: در زمان حاضر 9 هواپیمای فعال در ناوگان داریم.

مدیرعامل قشم ایر با اشاره به اینکه به نرخ های مصوب پایبند است، اضافه کرد: به همراه ایران ایر تنها ایرلاین هایی هستیم که مجوز TCO (مجوز انجام پروازهای اروپایی) داریم و باید این مجوز را حفظ کنیم.

در پشتیبانی پروازهای حج ایران ایر، در یکی از پروازهای اروپایی، پس از فرود هواپیما در فرودگاه میلان 45 دقیقه هواپیمای 33 ساله ما را چک و بررسی کردند و خوشبختانه از این چک سربلند بیرون آمدیم.

وی با تاکید بر اینکه تی سی او یک سرمایه ملی است که باید حفظ شود، با بازرسی های مستمر نمرهTCO از 2.5 به 1.14 کاهش یافته است.

حمزه ای با اعلام اینکه هیچ هواپیمایی بابت رد دیون از قشم ایر خارج نشده است، اظهار کرد: وقتی سن سررسید تقویمی برخی هواپیما فرا می رسد با تهیه ارابه فرود و موتور این هواپیما (بعضا موتور و ارابه فرود هواپیمایی که موعد تعمیرات آن فرارسیده) را با رعایت اصول ایمنی به چرخه پروازی وارد می کنیم.

وی همچنین از حل مشکل تامین ارز خرید قطعات صنعت هوانوردی خبر داد و با اشاره به ساخت قطعات های تک هواپیما توسط شرکت های دانش بنیان ایرانی، افزود: موکت هواپیما را از تولیدات داخلی که اتفاقا دانش بنیان است تامین می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *