01:41

1403/03/08

دو پروژه ریلی دیگر تا پایان سال به بهره‌ برداری می‌ رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وعده داد دو پروژه ریلی دیگر تا پایان سال به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وعده داد دو پروژه ریلی اتصال اردبیل به شبکه ریلی و راه آهن رشت کاسپین تا پایان سال به بهره برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، خیرالله خادمی در خصوص افتتاح پروژه های ریلی تا پایان سال گفت: چهار مسیر ریلی را در برنامه قرار داده بودیم که ۴۰۷ کیلومتر طول مجموع مسیرهای ریلی بود و یکی از آنها در تبریز با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

خادمی این مطلب را 11 آبان ماه امسال و همزمان با بهره برداری از راه آهن همدان سنندج بیان کرد و افزود: مورد بعدی پروژه ای راه آهن همدان سنندج بود که روز پنجشنبه ۱۱ آبان ماه با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

او با بیان این که راه آهن همدان سنندج یکی از مهمترین طرح های ریلی کشور بود، تاکید کرد: طول این مسیر ۱۵۱ کیلومتر است که با مبلغ ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت که تاثیر خوبی در ظرفیت های اقتصادی استان کردستان خواهد داشت .

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل خاطرنشان کرد: از چهار پروژه ریلی در برنامه امسال، دو پروژه دیگر رشت به کاسپین و اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور است که امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسند.

خادمی با بیان اینکه با افتتاح این دو پروژه میزان توسعه خطوط ریلی دو برابر متوسط سالانه خواهد شد، تاکید کرد: در هیچ سالی چه از نظر تعداد و چه از نظر طول پروژه های ریلی چنین پروژه هایی افتتاح نشده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور در ادامه به روش های تامین مالی پروژه های ریلی اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف وزارت راه و شهرسازی تکمیل پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی بالاتر و پرداختن به کریدورهای ریلی است که می توانند ظرفیت شبکه و امکان ترانزیت را ارتقا دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *