21:11

1403/04/26

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد؛ اجرای مصوبات کارگاه آموزشی همکاری هوانوردی نظامی و غیرنظامی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز اجرای مصوبات کارگاه آموزشی همکاری هوانوردی نظامی و غیرنظامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران‌ناوگان، «محمد محمدی» بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: کارگاه آموزشی همکاری بخش های نظامی و غیرنظامی هوانوردی اولین کارگاه در راستای اجرای سند ۱۰۰۸۸ ایکائوست که در سال گذشته به میزبانی سازمان هواپیمایی کشوری، برای اولین بار در دنیا در ایران برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه پیگیری اجرای مصوبات کارگاه مذکور به دفتر منطقه ای ایکائو در قاهره واگذار شد، افزود: در همین راستا طرح اقدام اجرایی برای انطباق و ارتقاء ساختار فعالیت های هوانوردی نظامی و غیرنظامی در فضای جمهوری اسلامی ایران با الزامات سند ۱۰۰۸۸ به طور مشترک با همکاری دفتر منطقه ای ایکائو، سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و مورد بررسی اعضای کمیته دائمی اداره امور فضای کشور قرار گرفت.

محمدی بخش با بیان اینکه برنامه اقدام اجرایی مذکور در هفت مرحله اصلی برنامه ریزی شده و تا ۱۸ ماه آینده اجرایی خواهد شد، گفت: از عمده ترین محورهای فعالیت اجرایی یاد شده می توان به تهیه نظامنامه همکاری بخش نظامی و غیرنظامی، ایجاد ساختارهای مدیریت فضای کشور در سطوح راهبردی، برنامه ریزی و عملیاتی اشاره کرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب که پیاده سازی مفاهیم مربوط به استفاده منعطف و مشترک از فضا (FUA) و (FRA) از دیگر اقدامات این حوزه به شمار می رود، تصریح کرد: از جمله اهداف اجرای مصوبات فوق می توان به ارتقاء ایمنی، امنیت بهره وری موثرتر از فضا در راستای توسعه اقتصادی صنعت هوانوردی اشاره کرد.

به گفته وی با استفاده مشترک هر دو بخش هوانوردی نظامی و غیرنظامی از فضای کشور به صورت منعطف و ایجاد مسیرهای (FRA) منجر به کاهش طول مسیرهای هوایی در نتیجه کاهش مصرف سوخت و آلاینده های زیست محیطی، ایمنی و امنیت فضا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، جلسه بررسی طرح اقدام اجرایی با حضور نماینده دفتر منطقه ایکائو در حوزه مدیریت ترافیک هوایی، نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری، نیروهای مسلح و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در سازمان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *