07:27

1403/01/31

راهکار قانونی ورود ایرلاین‌ های خارجی به پروازهای داخلی

مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: به هر حال مالکان ایرلاین های داخلی باید بدانند که وزارت راه و شهرسازی پلن B هم برای برخورد با گرانفروشی دارد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از به نقل از ایلنا، حسین مذنب در مورد ورود ایرلاین های خارجی به برقراری پروازهای مسیرهای داخلی و ابهامات قانونی این موضوع اظهار داشت: راهکارهای قانونی این اقدام و انجام برخی از پروازهای داخلی توسط ایرلاین های خارجی پیش بینی شده است.

وی در پاسخ به این سوال آیا این تصمیم وزارت راه و شهرسازی برای تنبیه شرکت های هواپیمای داخلی برای گرانفروشی های غیر قانونی اخیر بوده است، تاکید کرد: به هر حال مالکان ایرلاین های داخلی باید بدانند که وزارت راه و شهرسازی پلن B هم برای برخورد با گرانفروشی دارد.

مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی درباره اینکه چرا پس از موقوف الاجرا شدن رای دیوان عدالت اداری نسبت به تغییر قیمت بلیت هواپیما، نرخ ها کاهش پیدا نکرد و تنها دو ایرلاین دامنه مصوب قیمت ها را رعایت می کنند، گفت: با اتفاقات و تصمیمات جدید در سازمان هواپیمایی کشوری رویه ایرلاین ها هم تغییر می کند. سیاست های جدید دولت در خصوص عرضه و فروش بلیت هواپیما وارد به زودی به اجرا می رسد.

مذنب ادامه داد: اگر قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا کرد باید در چارچوب قانون باشد و با تصمیمات شخصی اجازه افزایش قیمت ها را نمی دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است در کمتر از یک ماه پایان سال و آستانه نوروز قیمت بلیت هواپیما به صورت قانونی گران شود، افزود: هیچ افزایش قیمتی مصوب نشده و اگر قرار بر افزایش قیمت بلیت هواپیما باشد این تصمیم باید در شورای عالی هواپیمایی اتخاذ و تصویب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *