03:08

1403/03/30

راه آهن یاسوج-اقلید نیازمند ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه آهن اقلید-یاسوج برای به سرانجام رسیدن به ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

سیدعلی احمدزاده پنجشنبه هفدهم خرداد، در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی در یاسوج اظهار کرد: در سفر هیئت دولت به استان حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار بهاستان تخصیص پیدا کرد که تاکنون حتی یک ریال آن توسط بانک ها پرداخت نشده است.

 

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از ایمنا، احمدزاده افزود: کارخانه قند یاسوج که به تازگی احیا شده، دارای بدهی های فراوان به برخی دستگاه های خدمات رسان است و میزان بدهی این واحد تولیدی به یکی ادارات بالای ۵۸۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پروژه نیمه تمام راه آهن اقلید-یاسوج- گفت: ۲۶ درصد کار در گذشته انجام، اما رها شده است و هر سال حدود یک میلیارد تومان به صورت قطره چکانی به آن تزریق می شود.

وی با بیان اینکه تکمیل این پروژه ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، تصریح کرد: امید است از محل تهاتر نفت برای تکمیل این پروژه به استان مبلغی تزریق شود، زیرا سرمایه گذار چینی آماده احداث این راه آهن است.

احمدزاده با بیان اینکه دو سرمایه عظیم نفت و گاز و آب در استان وجود دارد، اما این استان محروم خود از این سرمایه ها بی بهره است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود که آب در بورس عرضه شود و پول آن به استان های منشأ آب داده شود.

وی افزود: یکی از دلایل ناترازی منابع بانک ها در استان این است که فروشگاه های زنجیره ای استان حساب های خود را در تهران متمرکز کرده اند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: چنانچه حساب پتروشیمی ها و فروشگاه های زنجیره ای به استان آورده شود، وضعیت بسیار متحول خواهد شد.

وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ در استان محقق نمی شود و در استان در پرداخت بسیاری از تسهیلات مشکل داریم.

احمدزاده خاطرنشان کرد: هلدینگ ها در این استان سرمایه گذاری نکرده اند که می طلبد به این مهم که تا حدود زیادی شرایط اقتصادی مردم این خطه را متحول می کند، نیز توجه ویژه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *