19:04

1403/02/01

راه‌‌ اندازی ۴ ایستگاه شارژ خودروی برقی در غرب تهران

معاون حمل و نقل ترافیک منطقه ۲ شهر تهران از راه اندازی ۴ ایستگاه شارژ سریع و کُند خودروهای برقی در بوستان نهج البلاغه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، سال هاست زمزمه های توسعه استفاده از خودروها و موتورسیکلت های برقی در تهران مطرح است؛ اگرچه گام های راسخی برای تحقق آن در سال های گذشته به ویژه در دولت و مدیریت شهری تهران در دوره گذشته برداشته نشد اما در ماه های اخیر خبرهای خوشی به گوش می رسد که حاکی از ایجاد زمینه ها و بستر مناسب برای توسعه خودورها و موتورسیکلت های برقی است.

در این راستا شهرداری تهران علاوه بر پیگیری قرارداد تولید اتوبوس، تاکسی و موتورهای برقی برای شهر تهران، نسبت به ایجاد جایگاه های شارژ این نوع وسایل نیز اقدام کرده است. بر این اساس اوایل شهریور ماه 15 ایستگاه شارژ خودرو های برقی در تهران به بهره برداری رسید و قرار است تا پایان سال آینده، 5000 دستگاه شارژر در نقاط مختلف شهر تهران نصب شود.

در راستای توسعه تدریجی ایستگاه های شارژ خودروهای برقی، بوستان نهج البلاغه واقع در منطقه 2 شهر تهران نیز به جایگاه شارژ خودروهای برقی تجهیز شد.

محمدحسین کریمی؛ معاون حمل و نقل ترافیک منطقه 2 از فراهم شدن نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقی در بوستان نهج البلاغه با هدف توسعه حمل و نقل برقی و مقابله با آلودگی زیست محیطی خبر داد و گفت: این ایستگاه اولین جایگاه شارژ خودروهای برقی در منطقه 2 است که با هدف توسعه حمل و نقل برقی و مقابله با آلودگی زیست محیطی احداث و به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به وجود مشکلات زیست محیطی شهر تهران برقی سازی در حمل و نقل را از جمله راهکارهای کاهش اثرات مصرف سوخت های فسیلی عنوان کرد و افزود: برقی سازی نیازمند زیرساخت های مناسب است تا امکان استفاده از خودروهای برقی فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *