21:36

1403/03/08

رشد ۲ درصدی جابه‌جایی مسافر از راه‌آهن خراسان در ۷ ماه نخست سال جاری

مدیرکل راه‌آهن خراسان از رشد ۲ درصدی جابه‌جایی زائر و مسافر در ۷ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مصطفی نصیری ورگ مدیرکل راه‌آهن خراسان گفت: بیش از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر و مسافر در هفت ماهه نخست سال ۱۴۰۲ در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس که از ۲۷ شهر و مرکز استان صورت پذیرفته، در اداره کل راه‌آهن خراسان جابه جا شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد دو درصدی داشته است.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن خراسان، مدیرکل راه‌آهن خراسان گفت: تعداد مسافران ورودی و خروجی قطارها و زائرین امام هشتم (ع) در هفت ماهه نخست سال جاری ۹ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۱۲۱ نفر بوده که این مسافران در مجموع با ۱۶ هزار و ۲۴۸ رام قطار به صورت ورودی و خروجی در این ایام جابه‌جا شده اند.

مصطفی نصیری ورگ افزود: در مهر ماه سال جاری یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۶۴۳ مسافر و زائر توسط دو هزار و ۲۵۴ رام قطار در این اداره کل جابه‌جا شده‌اند که ضریب اشغال قطارهای مسافری مهر ماه با احتساب ۱۰۰ درصد فروش ۹۴ درصد بوده است.

گفتنی است در مهر ماه سال ۱۴۰۲ شاهد تعریف قطارهای مسافری از شهرهای تهران – تبریز- اصفهان – ارومیه – شیراز – سرخس – ملایر – کرمانشاه – بندر – رشت – قزوین – قم – اهواز – کرمان – ساری – همدان – زنجان – یزد – کاشان – اراک- سمنان – کرج – طبس – خواف – خرمشهر – اندیمشک – مراغه در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس بوده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *