21:22

1403/03/08

رشد ۸.۵ درصدی تجارت «دریابرد» ایران در ۸ ماه امسال

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری برای توسعه ناوگان دریایی کشور در دریای خزر و رشد ۸.۵ درصدی تجارت دریابرد ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تسنیم، علی‌اکبر صفایی در همایش توسعه دریامحور و گرامیداشت روز ملی حمل‌و‌نقل دریایی و بندری اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه تجارت دریابرد ایران در بخش محموله‌های غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.5 درصد افزایش یافته است.

وی با یادآوری این‌که در بخش توسعه ناوگان دریایی کشور در دریای خزر 200 میلیون دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون حدود 65 هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر کشور به امضا رسیده است.

معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این همایش گفت: طی دو سال فعالیت دولت سیزدهم،‌حدود 50 میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

اسلامی بیان کرد: در بنادر کشور تا امروز 275 میلیون تن ظرفیت‌سازی شده که با امضای قرارداد سرمایه‌گذاری 45 هزار میلیارد تومانی ظرفیت بنادر شمالی و جنوبی کشور این ظرفیت به 285 میلیون تن افزایش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *