02:41

1403/03/08

رفع ۴۷۹ نقطه پرتصادف از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه

مدیر کل دفتر نگهداری علائم، تجهیزات و توسعه ایمنی راه سازمان راهداری گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه امسال، ۴۷۹ نقطه پرتصادف شامل ۲۰۴ نقطه پرتصادف مصوب ۱۴۰۱ و ۲۷۵ نقطه پرتصادف(پروژه های نیمه تمام سنوات گذشته) رفع و اصلاح شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگانبه نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مجید صباغ زاده مدیر کل دفتر نگهداری علائم، تجهیزات و توسعه ایمنی راه این سازمان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، از مجموع ۸۸۷ نقطه پرتصادف مصوب که در اسفندماه سال گذشته توسط کمیسیون ایمنی راههای کشور ابلاغ شده است، ۲۰۴ نقطه رفع و اصلاح شده است.

وی افزود: همچنین ۲۷۵ نقطه پرتصادف در قالب پروژه های نیمه تمام که از سنوات قبل نیمه تمام باقی مانده بود، تا پایان آذرماه رفع و اصلاح شد.

صباغ زاده با بیان این که در مدت یادشده، روشنایی ۱۲۱ کیلومتر راه و تونل اجرا شده است، گفت: در برنامه امسال روشنایی در ۱۵۰ کیلومتر راه و تونل پیش بینی شده است که تا پایان آذرماه ۱۲۱ کیلومتر آن اجرا شده است، همچنین از مجموع ۱۵۰۰ کیلومتر انواع حفاظ تعهد سال جاری، تاکنون ۱۱۰۶ کیلومتر انجام شده است.

مدیرکل دفتر نگهداری علائم، تجهیزات و توسعه ایمنی راه بیان کرد: در ۹ ماهه امسال ۱۲۰ هزار کیلومتر خط کشی سرد و گرم در راه های برون شهری انجام شد که ۲۰ هزار کیلومتر از هدف تعیین شده یک ساله بیشتر بوده است.

وی در خصوص اجرای روشنایی نقطه ای در راه ها و تقاطع ها بیان کرد: در برنامه یک ساله امسال، اجرای روشنایی نقطه ای در ۳۰۰ نقطه پیش بینی شده که تا پایان آذرماه ۳۱۱ نقطه ی آن انجام شده است.

مدیرکل دفتر نگهداری علائم، تجهیزات و توسعه ایمنی راه گفت: در مدت یادشده ۵۷ هزار متر مربع تابلو اطلاعاتی در طول راه های کشور تهیه و نصب شده است که از میزان هدف یک ساله ۳۵ درصد بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *