07:29

1403/01/31

رکورد ترانزیت تا سه ماه آینده از مرز ۱۲ میلیون تن می‌گذرد

رئیس سازمان راهداری گفت: پیش بینی می شود حجم بار ترانزیتی از کشور تا سه ماه آینده از مرز ۱۲ میلیون تن عبور کند که بیانگر یک اتفاق بزرگ در دولت سیزدهم است.

رئیس سازمان راهداری گفت: پیش بینی می شود حجم بار ترانزیتی از کشور تا سه ماه آینده از مرز ۱۲ میلیون تن عبور کند که بیانگر یک اتفاق بزرگ در دولت سیزدهم است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری با اشاره به عملکرد ترانزیتی کشور اظهار کرد: با تمهیدات وزیر راه و شهرسازی و دیدارهایی که منجر به برگزاری نشست هایی با کشورهای همسایه و هیئت های خارجی طی سال گذشته و امسال شد، شاهد شکسته شدن رکورد ماهیانه آبان ماه پس از ۱۰ سال و دستیابی به رشد ۳۳ درصد حمل بار ترانزیتی از کشور بودیم.

رشد ۹۲ درصدی ترانزیت جاده ای در آبان ۱۲۰۲

وی افزود: در آبان ماه سال جاری نزدیک به ۶۰ هزار دستگاه ناوگان ایرانی و خارجی بالغ بر ۱.۴ میلیون تن کالای ترانزیتی از قلمرو کشور حمل کرده اند که بیشترین میزان ترانزیت جاده ای ماهیانه از قلمرو کشور طی سنوات گذشته بوده و نسبت به آبان سال گذشته رشد ۹۲ درصدی داشته است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: پیش بینی می شود، رکورد حمل بار ترانزیتی در سه ماه آینده از مرز ۱۲ میلیون تن بگذرد و این کار بزرگی است که در دولت سیزدهم رقم می خورد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: با وجود نوسازی نزدیک به ۲۶ هزار دستگاه کشنده از ابتدای دولت سیزدهم، میانگین عمر مفید ناوگان کشنده به زیر ۵ سال کاهش یافته است. لذا در حوزه حمل ونقل کالا مشکل خاصی وجود ندارد و اتفاقات خوبی به ویژه در حوزه ترانزیت در پیش است.

امانی در پایان خاطرنشان کرد: اتفاقات خوبی با توجه به توسعه دریا محور، بحث توسعه سواحل مکران و رشد صنایع در بنادر پیش بینی شده است که می تواند به تولید بار در کشور و نیز ترانزیت کالا کمک کند، برنامه و پیشبینی های صورت گرفته با سازمان بنادر و دریانوردی پس از جمع بندی به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *