07:50

1403/01/31

“ریزعلی” این بار در لباس “شاگرد راننده” ظاهر شد/ ۳۰ مسافر از مرگ حتمی نجات یافتند

رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به وقع حریق در یک اتوبوس گفت: ۳۰ مسافر اتوبوس با کمک شاگرد راننده از مرگ حتمی نجات یافتند.

به گزارش ایران ناوگان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ موسی بزرگی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع حادث برای اتوبوس مسافران تایباد ـ تهران اظهار داشت: اتوبوس به خاطر خواب‌آلودگی راننده وارد جاده خاکی شد و این امر زمینه بروز یک حادثه را فراهم کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: با ورود اتوبوس به جاده خاکی، جرقه‌های ناشی از اصطکاک کف آن با سطح زمین سبب ایجاد حریق در اتوبوس شد.

 

رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه تنها سرعت عمل شاگرد راننده سبب نجات یافتن مسافران و راننده اصلی و کمک راننده که دچار شکستگی دست شده بود شد افزود: با وقوع حریق بلافاصله شاگرد راننده دست به کار شد و با شکستن شیشه‌های اتوبوس مسافران را نجات داد.

 

سرهنگ بزرگی با بیان اینکه این حادثه در محور دامغان – سمنان و در 25 کیلومتری سمنان رخ داد افزود: خستگی و خواب آلودگی راننده علت وقوع این حادثه بود.

 

وی با بیان اینکه حادثه حریق اتوبوس مسافران تایباد – تهران تنها یک مصدوم داشت افزود: سایر مسافران برای بررسی‌های پزشکی به بیمارستان کوثر سمنان منتقل شدند.

 

حال مسافران خوب است

 

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز حال مسافران منتقل شده به بیمارستان کوثر را مناسب توصیف کرد.

 

پژمان قرائیان افزود: امداد امروز و حوالی 5 و 45 دقیقه صبح، حادثه واژگونی اتوبوس در محور دامغان به سمنان و در تقریبا 25 کیلومتری سمنان اتفاق افتاد که در این حادثه 30 نفر از مسافران مصدوم شدند.

 

وی اظهار داشت: 30 مصدوم این حادثه با سه دستگاه آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی 115 و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس همراه با هشت نیروی عملیاتی به مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر اعزام شدند .

 

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: اقدامات لازم برای مصدومان این حادثه در بیمارستان کوثر سمنان انجام شد و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کردند و مشکل حادی تاکنون ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *