03:33

1403/05/01

سرنوشت خط 8 مترو تهران مشخص شد/ اعلام آغاز عملیات اجرایی

زاکانی با بیان این که عملیات عمرانی خط ۸ نیز انشالله سال آتی آغاز می شود، گفت: مسیر توسعه مترو امروز سرعت ویژه ای پیدا کرده است.

شهردار تهران وعده داد عملیات عمرانی خط 8 مترو تهران سال آینده آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، علیرضا زاکانی این وعده را یک ماه پیش ( نهم آذر ماه ) در آیین افتتاح مترو پرند مطرح کرد و گفت:هر هفت خط تهران تقریبا تمام شد و تا دو سال آینده الحاقات آن نیز تا انتها تمام خواهد شد.

وی افزود: خط ۱۰ متروی نیز با توافق با قرارگاه خاتم شروع شده است و امیدواریم عملیات عمرانی خط ۹ و ۱۱ نیز شروع شود.

زاکانی با بیان این که عملیات عمرانی خط ۸ نیز انشالله سال آتی آغاز می شود، گفت: مسیر توسعه مترو امروز سرعت ویژه ای پیدا کرده است.

به گفته شهردار تهران با عنایت رئیس جمهور گام های اساسی برای توسعه مترو برداشته شده است.

او خاطر نشان کرد: اقدام مناسبی با تلاش استانداری تهران، قرارگاه خاتم و شهرداری تهران شکل گرفته و شرایط ویژه ای برای این شهر رقم زده شده است.

زاکانی با بیان این که یکی از مهم ترین برنامه های ما توسعه خطوط مترو است، گفت: سال ۱۴۰۰ ما ۲۵۷ کیلومتر با ۱۴۰ ایستگاه متروی تهران را تحویل گرفتیم، امروز ۳۰۳ کیلومتر خط و ۱۵۵ ایستگاه مترو در شهر تهران وجود دارد و یک حرکت جدی در این راستا صورت گرفته است.

وی به تامین واگن اشاره و بیان کرد: موضوع توسعه واگن های مترو نیز که از سال ۹۵ روی زمین مانده بود، با عنایت رئیس جمهور و همت دولت محترم، به نتیجه رسید.

او تاکید کرد: جا دارد از وزیر کشور، وزیر صمت، وزیر نفت و سازمان برنامه و بانک مرکزی به صورت خاص تشکر کنم. کاری که هفت سال روی زمین مانده بود، شهریور امسال نهایی شد. واگن ها به ۷۹۱ دستگاه هم افزایش یافت. قرارداد حدود ۲۸۰ واگن دیگر نیز بسته شده و امیدواریم عملیاتی شود.

زاکانی خاطر نشان کرد: کاری که ظرف ۲۵ سال در حوزه واگن انجام شده بود، ظرف حدود چهار سال صورت خواهد گرفت و واگن های متروی تهران تقریبا دو برابر خواهد شد.

شهردار تهران ابراز امیدواری کرد واگن های جدید مترو از سال آینده وارد شهر شوند.

به گفته زاکانی این حرکت جدید البته مبتنی بر نگاه جهادی و تلاش دولت مردمی شکل گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *