02:31

1403/03/30

سه مرکز استان در سال ۱۴۰۲ به شبکه ریلی متصل می شود

سال ۱۴۰۲ رکورد دار اتصال بیشترین تعداد مرکز استان به شبکه ریلی است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور وعده داد سه مرکز استان در سال 1402 به شبکه ریلی متصل شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از تین نیوز، خیرالله خادمی این مطلب را چهارم شهریور بیان کرد و گفت: سال ۱۴۰۲ رکورد دار اتصال بیشترین تعداد مرکز استان به شبکه ریلی است.

وی به اتصال سه مرکز استان در سال ۱۴۰۲ به شبکه ریلی اشاره کرد و این اقدام را رکوردی در توسعه خطوط راه آهن در کشور اعلام کرد.

او استان هایی را که در سال جاری به شبکه ریلی متصل می شوند شامل گیلان، کردستان و اردبیل دانست و تاکید کرد: با افتتاح راه آهن رشت انزلی ، راه آهن همدان سنندج و راه آهن میانه اردبیل تا پایان سال جاری به همراه مسیر ریلی بستان آباد خاوران که خرداد ماه سال جاری به بهره برداری رسید، سه مرکز استان در یک سال به شبکه متصل می شود که تاکنون در توسعه خطوط ریلی بی سابقه بوده است.

به گفته خادمی، تا پایان دولت علاوه بر طرح های ذکر شده راه آهن مبارکه سفید دشت شهرکرد به طول ۹۰ کیلومتر، راه آهن سبزوار مشهد به طول ۴۵ کیلومتر، راه آهن بیرجند یونسی به طول ۵۰ کیلومتر، راه آهن چابهار زاهدان به طول ۶۲۸ کیلومتر و دورود خرم آباد به طول ۱۱۵ کیلومتر دیگر طرح هایی هستند که تا پایان دولت آماده بهره برداری می شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه افتتاح راه آهن رشت کاسپین را یکی دیگر از برنامه های سال جاری در حوزه ریلی دانست و اظهار کرد: این مسیر ریلی با برقراری ارتباط ریلی میان شمال و جنوب کشور یکی از مهمترین کریدورهای ترانزیتی بین آسیای میانه و اروپا است که افتتاح آن بنادر خلیج فارس را از طریق خطوط ریلی به بنادر شمالی در غرب دریای خزر متصل می کند و بدین ترتیب امکان حمل ونقل ترکیبی ( دریایی – ریلی ) فراهم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *