03:27

1403/03/08

سه هزار میلیارد ریال اعتبار برای آزاد راه تبریز- صوفیان تامین شد

تبریز-توافقنامه اعطای سه هزار میلیارد ریال وام مصوب سفر رییس جمهور به آذربایجان شرقی برای آزادراه تبریز- صوفیان توسط کنسرسیوم بانک های مسکن و ملت در جلسه امروزمعاونت هماهنگی امور عمرانی است.

به گزارش پایگاه خبری ایران ناوگان به نقل از مهر، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران گفت: با اعطای این وام، خط برگشت مرحله اول آزادراه تبریز- بازرگان، حد فاصل تبریز تا بزرگراه صوفیان- شبستر تکمیل می‌شود.

جبارعلی ذاکری افزود: تاکنون برای احداث این آزاد راه ۲۴ کیلومتری ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با تاکید بر اهمیت پروژه آزاد راه تبریز- صوفیان گفت: این پروژه برای مردم استان آذربایجان شرقی امید بخش است و با توجه به ترافیک مسیر تبریز- صوفیان، می‌تواند گره گشای این معضل نیز باشد.

ذاکری تشریح کرد: بانک‌های عامل دخیل در این پروژه با همراهی تمام در راستای تأمین مالی آن همکاری دارند و امیدواریم هر چه سریع‌تر نسبت به تخصیص بقیه اعتبارات لازم اقدام کنند.

وی با اشاره به اختصاص ۶ هزار میلیارد ریال برای این طرح در سفر آیت الله رئیسی به استان ادامه داد: این آزاد راه بخشی از مسیر بین المللی بزرگراه یک آسیا است که از کشور ژاپن آغاز و با گذر از ایران و ترکیه در کشور بلغارستان به اتمام می‌رسد.

در این جلسه در خصوص مکان یابی ایستگاه‌ها و پایگاه‌های امداد و نجات، انتظامی و خدماتی در مسیر آزادراه تبریز- صوفیان نیز تصمیم گیری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *